برندگان قرعه‌کشی حج از داخل سعودی اعلام شدند

برندگان قرعه‌کشی حج از داخل سعودی اعلام شدند

چهارشنبه, 15 ژوئن, 2022 - 09:00
اعلام نتایج قرعه کشی الکترونیکی حجاج از داخل سعودی با حضور عبدالفتاح مشاط معاون وزیر حج و عمره (وزارت حج و عمره)

وزارت حج و عمره سعودی چهارشنبه برندگان قرعه کشی الکترونیکی حجاج از داخل پادشاهی عربی سعودی در موسم حج جاری از بین ۳۹۰ هزار نفر داوطلب را با حضور معاون حج و عمره عبدالفتاح مشاط اعلام کرد.

وزارت حج و عمره سعودی فرایند الکترونیکی را برای ثبت نام حجاج از داخل این کشور اعم از شهروندان و ساکنان که مایل به انجام مناسک حج در سال جاری هستند، راه اندازی کرده‌است.

طبق اعلام مقامات حج سعودی، برای انتخاب به روش قرعه کشی، سن متقاضی نباید بالای ۶۵ سال باشد و با توجه به وضعیت اپلیکیشن توکلنا، اولویت با کسانی خواهد بود که هرگز مناسک حج انجام نداده‌اند و کاملاً ایمن هستند.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد: ثبت نام از طریق مسیر الکترونیکی یا از طریق اپلیکیشن عمره برای بررسی تمامی برنامه‌های حجاج داخل کشور و انتخاب برنامه مناسب، همچنین تعیین شرکت‌ها و مؤسسات ارائه‌دهنده خدماتی است که ذینفعان مایل به عقد قرارداد با آنها هستند.

این وزارتخانه از همه متقاضیان خواست هنگام ثبت داده‌ها و انتخاب بسته‌ها از صحت اطلاعات اطمینان حاصل کنند.

مقامات اعلام کردند که در صورت ثبت نام چند نفر در یک اپلیکیشن، سامانه به صورت یک اپلیکیشن با گروه برخورد می‌کند و در صورتی که یکی از آنها شرایط را نداشته باشد، درخواست لغو می‌شود.

سعودی تعداد زائران موسم حج امسال را به یک میلیون زائر از داخل و خارج پادشاهی رسانده‌است.

این امر مطابق با سهمیه‌های اختصاص داده شده به کشورها و با در نظر گرفتن توصیه‌های بهداشتی و براساس اهتمام همیشگی کشور پادشاهی به امنیت زائران بیت الله الحرام و زائران مسجد النبی است.

موسم حج امسال شاهد استفاده از کارت هوشمند حج خواهد بود، به طوری که فناوری‌های دیجیتال به سازماندهی کامل حج کمک می‌کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای