سعودی قهرمان جام ملت‌های زیر ۲۳ سال آسیا شد

سعودی قهرمان جام ملت‌های زیر ۲۳ سال آسیا شد

المپیک سعودی زمین و تماشاگران را به چالش کشید و ازبک‌ها را با دو موشک ساقط کرد.. کسب اولین دستاورد قاره ای بدون گل خورده
یکشنبه, 19 ژوئن, 2022 - 18:30
سبزهای زیر ۲۳ سال سعودی اولین قهرمانی آسیایی خود را با شکست ازبکستان به دست آوردند (سایت تیم ملی سعودی)

تیم ملی فوتبال پادشاهی عربی سعودی با پیروزی دو بر صفر برابر میزبان خود تیم ملی ازبکستان، در دیدار پایانی جام ملت‌های زیر ۲۳ سال آسیا، در ورزشگاه ملی تاشکند قهرمان شد؛ با این نتیجه تیم المپیک سبزها اعتبار فوتبال سعودی را بازگرداند و نام خود را در رکوردهای طلایی قاره زرد ثبت کرد.

احمد الغامدی (۴۸) و فراس البریکان (۷۴) گلزنان سعودی در بازی فینال بودند تا آنها پس از ۲ نایب قهرمانی در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۲۰ سرانجام به مقام قهرمانی برسند و مانع از ثبت دومین قهرمانی ازبکستان شوند.

سعودی در حالی توانست عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کند که در این تورنمنت گلی را دریافت نکرد.

تیم ملی سعودی رقابت‌های خود را در این مسابقات با کسب یک برد قاطع ۵–۰ مقابل تاجیکستان آغاز کرد، قبل از اینکه مقابل ژاپن به تساوی ۰–۰ دست یافت. این تیم در دور آخر مرحله گروهی مقابل امارات با نتیجه دو بر صفر پیروز شد و با اختلاف گل نسبت به ژاپن صدرنشین گروه چهارم شد.

تیم سبزها در مرحله یک چهارم نهایی موفق شد با دو گل تیم ویتنام را پشت سر بگذارد. پس از آن در نیمه نهایی با همین نتیجه استرالیا را از پیش رو برداشت و به فینال راه یافت.

در این دیدار، تیم سعودی از همان دقایق ابتدایی با قدرت وارد زمین مسابقه شد و با در اختیار داشتن توپ و میدان، حملاتی را به روی دروازه میزبان خلق کرد که با مقاومت خط دفاعی حریف مواجه شد.

فراس البریکان با اشتباه مدافع ازبکستان نزدیک بود دروازه حریف را باز کند اما ضربه او در دقیقه ۲۴ راهی به درون دروازه نیافت. ازبکی‌ها در دقیقه ۳۳ خطرناک‌ترین موقعیت مسابقه را رقم زدند. جایی‌که توپی پشت خط دفاع سعودی برای تارکینوف ارسال شد تا او با دروازه‌بان در موقعیت تک به تک قرار بگیرد اما او با بی دقتی توپ را از بالای دروازه به بیرون زد.

در دقیقه ۳۹ نیز داور به دلیل خطای مدافع ازبک به روی احمد الغامدی یک خطای پنالتی برای سعودی‌ها اعلام کرد که کمک داور ویدیویی آن را رد کرد و نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم با برتری سعودی بر ازبکستان آغاز شد تا اینکه احمد الغامدی در دقیقه ۴۹ و پس از دریافت پاس زیبای حمد الیامی توانست دروازه را باز کند.

حملات ازبکستان برای رسیدن به گل تساوی افزایش یافت و این تیم در دقیقه ۷۱ با ضربه محکم نورچایف گل تساوی را به ثمر رساند اما داور بازی آن را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد.

در نهایت سعودی در دقیقه ۷۴ توانست توسط فراس البریکان گل دوم را به ثمر رسانده و برتری خود را افزایش دهد و بازی با همان نتیجه ۲ بر صفر به سود سعودی‌ها به پایان رسید و آنها جام قهرمانی را بالای سر بردند. تیم ژاپن نیز با پیروزی ۳ بر صفر مقابل استرالیا به مقام سوم رسید.


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای