سعودی ممنوعیت سفر به ترکیه و چند کشور دیگر را لغو کرد

سعودی ممنوعیت سفر به ترکیه و چند کشور دیگر را لغو کرد

سه شنبه, 21 ژوئن, 2022 - 00:00

 وزارت کشور پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد که با توجه به برداشته شدن ممنوعیت سفر ناشی از ویروس کرونا در سطح جهان، مقرر شد ممنوعیت سفر مستقیم و غیر مستقیم شهروندان سعودی به 4 کشور لغو شود.

یک منبع رسمی در وزارت کشور سعودی اعلام کرد که  با پیگیری‌های وضعیت کرونایی و گزارش نهادهای پزشکی درباره وضعیت جهانی اپیدمی، مقرر شد تعلیق سفر مستقیم و غیر مستقیم شهروندان سعودی به 4 کشور لغو شود. این کشورها عبارت هستند از ترکیه، اتیوپی، ویتنام و هند.

سعودی در مه گذشته به‌دلیل افزایش موارد ابتلای روزانه به کرونا در 16 کشور ابرای اتباع این کشورها محدودیت سفر اعمال کرده بود.

محدودیت سفر شهروندان سعودی به لبنان، سوریه، ایران، افغانستان، یمن، سومالی، جمهوری دموکراتیک کنگو، لیبی، اندونزی، ارمنستان، بلاروس و ونزوئلا ادامه دارد.

از سوی دیگر، فهد الجلاجل وزیر بهداشت سعودی تاکید کرد که همه گیری کرونا (کووید-19) به طور قابل توجهی و منفی بر بسیاری از سیستم های بهداشتی موجود تأثیر گذاشته است. بر این اساس، و برای اطمینان از اثربخشی سیستم‌های پایدار در مقابله با اثرات این همه‌گیری، جهان باید بر ساخت و تقویت سیستم ها و ابزارهای جهانی، تقویت مقررات بین المللی بهداشت و رویکرد «سلامت یکپارچه» و تضمین تامین مالی پایدار برای آمادگی، پیشگیری و تلاش‌های پاسخ به خطرات امنیت بهداشت جهانی تمرکز کند.

این اظهارات در جریان سخنرانی مجازی الجلاجل در جریان نشست وزیران بهداشت G-20 که در حال حاضر در جاکارتا، اندونزی برگزار می شود، بیان شد.

وی افزود: پادشاهی بر اهمیت ادامه هماهنگی و کار مشترک بین وزرای بهداشت در کشورهای گروه تاکید می کند و از کارگروه دائمی واکنش سریع به بلایا و تلاش برای مستندسازی الکترونیکی موارد بهداشتی برای مسافران با استفاده از آخرین فناوری ها حمایت می کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای