تاکید عمان و سازمان ملل بر ضرورت پایداری آتش بس در یمن

تاکید عمان و سازمان ملل بر ضرورت پایداری آتش بس در یمن

چهارشنبه, 22 ژوئن, 2022 - 00:00

بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان و تیم لندرکینگ نماینده آمریکا در یمن دیروز سه شنبه در مسقط دیدار و گفت و گو و بر تقویت و پایداری آتش بس موجود در یمن تاکید کردند.

خبرگزاری عمان گزارش داد: در این دیدار درباره تحولات و تلاش‌های مربوط به برقراری و حفظ آتش‌بس در جمهوری یمن و همچنین حمایت از تلاش‌های انجام شده و افزایش اعتماد و گفت‌وگوی سازنده بین همه طرف‌ها و نیروهای یمنی بحث و گفت و گو شد.

طبق این گزارش، دو طرف بر حمایت خود از تلاش هانس گراندبرگ فرستاده سازمان ملل در یمن برای پایان دادن به جنگ و ورود به یک روند سیاسی جامع که خواسته های مردم یمن برای دستیابی به امنیت، ثبات و صلح برای یمن و بازسازی، توسعه و رفاه را برآورده می کند، تاکید کردند.

در همین باره، یک منبع در تیم دولتی مسئول بحث در مورد باز کردن گذرگاه های تعز و بقیه مناطق هشدار داد که گروه حوثی در تلاش است تا مانند گذشته آتش بس فعلی را بدون اجرای هیچ یک از تعهدات خود را به حاشیه بکشانند.

این منبع که ترجیح داد نامش فاش نشود، به «الشرق الاوسط» گفت که نماینده سازمان ملل متعهد شد که این موضوع را بدون تعیین زمان، برای اجرای تعهدات حوثی ها باز نگذارد.

وی ادامه داد: «توپ در زمین سازمان ملل و حوثی‌ها است، ما با پیشنهادی که نماینده سازمان ملل به تیم دولتی و هیئت شبه‌نظامی حوثی ارائه کرده بود، موافقت کردیم، اگرچه فقط حداقل خواسته‌های ما را برآورده می‌کرد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای