حوثی‌ها در دو روز ۱۱۵ بار آتش‌بس را نقض کردند

حوثی‌ها در دو روز ۱۱۵ بار آتش‌بس را نقض کردند

ارتش یمن تلاش برای نفوذ گروه‌های کودتا در مأرب را خنثی کرد
یکشنبه, 26 ژوئن, 2022 - 09:00
نیروهای ارتش یمن تلاش‌های کودتاچیان برای نفوذ در مأرب را خنثی کردند (سبأ نت)

شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در روزهای (پنجشنبه و جمعه ۲۳–۲۴ ژوئن)، ۱۱۵ بار آتش‌بس سازمان ملل را در جبهه‌های الحدیده، تعز، الضالیع، حجه، الجوف و مارب نقض کردند، این در حالی است که نیروهای ارتش یکم به آتش‌بس همه‌جانبه در راستای اجرای رهنمودهای رهبری سیاسی و نظامی تعهد داشتند.

از حوثی‌ها ۴۱ مورد در محور حیس جنوب الحدیده، ۳۷ مورد در جبهه‌های محور تعز، ۲۸ تخلف در محور البرح در غرب تعز، ۱۸ مورد در جنوب، غرب و شمال غربی مأرب، ۱۶ مورد در استان حجه، دو تخلف در جبهه الجوف و یک تخلف در محور الضالع ثبت شده‌است.

 نیروهای ارتش یمن روز جمعه، تلاش برای نفوذ گروه‌های مسلح حوثی به سمت پایگاه‌های نظامی در شمال غرب مأرب را خنثی و آنها را مجبور به عقب‌نشینی کردند.

طبق این گزارش، بقیه تجاوزات حوثی‌ها شامل تیراندازی به مواضع ارتش با توپ و گلوله‌های مختلف و پهپادهای بمب‌گذاری شده متفاوت بود که در نتیجه آنها دو سرباز کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

در همین حال، شبه‌نظامیان حوثی به استقرار پهپادهای شناسایی، ایجاد استحکامات، و اعزام نیروهای کمکی انسانی و تجهیزات جنگی از جمله تانک‌ها به جبهه‌های مختلف و در راس آنها جبهه‌های غرب مأرب و برخی از جبهه‌های محور تعز ادامه دادند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای