اشتیه: جامعه جهانی مسئول «جنایت های» اسرائیل علیه مردم فلسطین است

اشتیه: جامعه جهانی مسئول «جنایت های» اسرائیل علیه مردم فلسطین است

شنبه, 25 ژوئن, 2022 - 09:15
  محمد اشتیه نخست وزیر فلسطین (د پ آ)

محمد اشتیه نخست وزیر فلسطین شنبه (۲۵ ژوئن) جامعه جهانی را مسئول جنایت های اسرائیل علیه مردم فلسطین خواند.

اشتیه در بیانیه ای اعلام کرد «جنایت قتل محمد عبد الله حماد جوان فلسطینی اهل شهر سلواد رام الله از سوی ماموران اسرائیلی را محکوم می کنیم».

به گزارش د پ آ محمد عبد الله حماد شامگاه جمعه بر اثر جراحت شدید جان باخت.

اشتیه افزود «جامعه جهانی مسئول جنایت قتل حماد و همه جنایت های رژیم اشغالگر علیه فرزندان ملت ماست چون این سازمان در قبال جنایت های اسرائیل سکوت کرده و اقدامات تنبیهی و تحریمی علیه اسرائیل برای بازداشتن اسرائیل به اجرا نمی گذارد».

منابع پزشکی فلسطین گفتند حماد، ۱۶ ساله در درگیری با ارتش اسرائیل در ورودی غربی شهر سلواد زخمی و کشته شد. ماموران اسرائیلی او را به رغم زخم های عمیق در ناحیه صورت توقیف کردند.

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه فلسطین گفت «این جنایت نیز بخشی از جنایت های سریالی اسرائیل و اعدام های میدانی است که اسرائیل علیه ملت فلسطین مرتکب می شود. این اقدامات سیاست رسمی دولت در سرکوبگری و فشار و بازداشت های دسته جمعی شهروندان فلسطینی است».

این وزارتخانه در ادامه اضافه کرد «افزایش روند اقدام جنایتکارانه اعدام های میدانی گواه روشن بر این است که ائتلاف حاکم در اسرائیل برنامه ها وسیاست جریان راست افراطی این کشور را پیاده و بحران های داخلی را به بهای کشتار مردم فلسطین به فلسطین صادر می کند».

کمپین آکادمیک بین المللی مقابله با اشغالگری و آپارتاید اسرائیل کشته شدن ۵۷ شهروند فلسطینی و بازداشت یکهزار و صد نفر از آغاز سال جاری ثبت کرده است.

در بیانیه این کمپین آمده است «موارد نقض حقوق فلسطینیان و اقدامات جنایتکارانه علیه آنان به ویژه درباره نژاد پرستی و آپارتاید در شش ماه نخست سال جاری گسترده بوده است».

این بیانیه افزود «شورای عالی برنامه ریزی شهرک نشینی در اسرائیل با ساخت ۴ هزار و ۴۲۷ واحد مسکونی یهودی نشین در کرانه باختری از جمله قدس موافقت کرده است».

به گفته این بیانیه بناست که طبق این برنامه یک منطقه تفریحی بین قدس و بحر المیت ساخته شود و اجرای این طرح به معنای نابودی راهکار تشکیل دو کشور خواهد بود چون کرانه باختری را به دو بخش مجزا تقسیم می کند.

این کمپین یادآور شد «اسرائیل ماه گذشته ۴۲ ساختمان از جمله چندین خانه متعلق به اسرا و بازماندگان کشته شدگان فلسطینی را در راستای سیاست تنبیه دسته جمعی فلسطینیان تخریب کرد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای