پیام خادم حرمین شریفین به حجاج و مسلمانان جهان

پیام خادم حرمین شریفین به حجاج و مسلمانان جهان

شنبه, 9 ژوئيه, 2022 - 22:45
خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز (واس)

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود خطاب به حجاج، میهمانان پادشاهی، شهروندان و افراد مقیم و مسلمانان جهان پیامی به شرح زیر صادر کرد:


«بسم الله الرحمن الرحيم


حمد و ستایش مخصوص خداوندی است که فرمود: (ولله على الناس حج البيت من استطاع إليه سبيلاً /  و برای خدا بر مردم است که آهنگ خانه او کنند، آنها که توانایی رفتن به سوی آن دارند.) و صلوات و درود بر پیامبر امین و اهل بیت او و همه یارانش.


برادران و خواهرانم حجاج بیت الله الحرام:


برادرانم، مهمانان پادشاهی عربی سعودی:


همشهریان و ساکنان سرزمین عزیزمان:


ای مردان و زنان مسلمانان جهان:


السلام عليكم ورحمة الله و بركاته، و كل عام و أنتم بخير.


از سرزمین رسالت و نزول وحی به شما درود می‌فرستم و از پروردگار بزرگ می‌خواهم که زائران خانه‌اش را بپذیرد و حجشان را مقبول و زحماتشان قدردانی و گناهانشان را ببخشد.


پس عبور از شرایط استثنایی بهداشتی که سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده است؛ خداوند را سپاس می گوییم که به لطف و جلال او و سپس به لطف تلاش های عظیم کارگران و کارکنان در همه بخش ها در پادشاهی عربی سعودی، بازگشت حجاج را  در راستای افتخاری که خداوند به کشور ما در خدمت به حرمین شریفین و رسیدگی به میهمانان رحمان و مراقبت از آسایش آنان تسهیل کرد، خداوند را به خاطر این فضل بزرگ حمد و سپاس می گوییم.


برادران و خواهران مسلمانم:


در نتیجه موفقیت بزرگی که پادشاهی عربی سعودی در مقابله با همه‌گیری (کرونا) به دست آورد، با تاکید بر انجام اقدامات پیشگیرانه برای تامین امنیت حجاج و سلامت آنان، تعداد حجاج موسم امسال را به یک میلیون زائر از داخل و خارج از کشور رساندیم.


خداوند حج حجاج را قبول بدارد و عید بر مسلمانان را مبارک کند.


خدایا ما و شما را برای انجام همه امور خیر یاری کن.


و السلام عليكم و رحمة الله و بركاته».


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای