معاون رئیس‌جمهور اندونزی به «الشرق الأوسط»: از پوتین و زلنسکی برای مشارکت در اجلاس G20  دعوت خواهيم کرد

معاون رئیس‌جمهور اندونزی به «الشرق الأوسط»: از پوتین و زلنسکی برای مشارکت در اجلاس G20  دعوت خواهيم کرد

وی گفت که کشورش
سه شنبه, 12 ژوئيه, 2022 - 22:00

معروف امین معاون رئیس جمهور اندونزی اعلام کرد که اجلاس سران گروه 20 با شعار «بازیابی با هم - بهبودی قوی تر» در 15 تا 16 نوامبر در بالی برگزار می شود.

معاون رئیس جمهور اندونزی افزود: سه اولویت اصلی در اجلاس گروه 2022 وجود دارد: زیرساخت های بهداشت جهانی، تحول اقتصادی دیجیتال و تحول انرژی پایدار.

امین که کشورش ریاست گروه 20 در سال 2022 را بر عهده دارد، پس از ادای مناسک حج در مصاحبه با «الشرق الأوسط» گفت که کشورش علیرغم مقاومت بسیاری از کشورهای عضو، و همچنین ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، متعهد به دعوت از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای شرکت در این نشست برای جستجوی راه حل های مشترک برای بهبود اقتصاد جهانی است.

امین در خصوص نقش و ابتکارات دولت اندونزی برای توسعه و صلح جهانی گفت: «جهان به دلیل تغییرات اقلیمی و پویایی های ژئوپلیتیکی بسیار سریع با بحران های متعددی مواجه است که منجر به بروز بحران غذا و انرژی شد و بر افزایش قیمت ها و در نتیجه افزایش تورم اقتصادی تأثیر داشت؛ اندونزی اهمیت مدیریت پویایی های ژئوپلیتیکی را می داند تا همه طرف ها بتوانند در کنار هم بنشینند و کانال های گفت و گو را برای بهبود فراگیر جهانی باز کنند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای