کاپ بسکتبال آسیا ۲۰۲۲: اردن با حذف ایران به نیمه‌نهایی صعود کرد

کاپ بسکتبال آسیا ۲۰۲۲: اردن با حذف ایران به نیمه‌نهایی صعود کرد

پنجشنبه, 21 ژوئيه, 2022 - 08:15

تیم ملی بسکتبال اردن در یک چهارم نهایی کاپ آسیا ۲۰۲۲ اندونزی، ایران را با نتیجه ۹۱–۷۶ شکست داد و به نیمه‌نهایی این مسابقات صعود کرد.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، تیم ملی ایران یکی از مطرح‌ترین تیم‌های آسیایی در ۱۵ سال اخیر است که با رهبری زرادخانه بزرگی از ستاره‌ها که از آنها تنها بازیکن غول پیکر حامد حدادی ۳۷ ساله باقی مانده‌است، در سال‌های ۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ سه بار عنوان قهرمانی را کسب کرده‌است.


این مسابقات قرار بود تابستان گذشته برگزار شود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در اندونزی به تعویق افتاد. این کشور قرار است سال آینده به‌طور مشترک با ژاپن و فیلیپین میزبانی جام جهانی را برعهده گیرد.


در این بازی «دار تاکر» شوتینگ گارد آمریکایی الاصل اردنی‌ها ستاره اول بازی بود. MVP لیگ آرژانتین در این بازی ۲۹ امتیاز را کسب کرد تا به همراه ۲۳ امتیاز فریدی ابراهیم، بیش از نیمی از امتیازات اردنی‌ها (۵۲ امتیاز) را به دست آورده باشند. همچنین محمد جمشیدی با کسب ۲۳ امتیاز، پر امتیازترین بازیکن ایران لقب گرفت.


تیم اردن در دور بعدی با برنده دیدار چین و لبنان روبرو خواهد شد. تیم بسکتبال اردن با پیروزی ۹۷ بر ۹۶ مقابل چین تایپه، به مرحله یک چهارم پایانی بسکتبال کاپ آسیا صعود کرده بود.


دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی روز پنجشنبه با دیدار نیوزلند با کره جنوبی و استرالیا با ژاپن تکمیل می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای