نخست‌وزیر جدید کویت کیست؟

نخست‌وزیر جدید کویت کیست؟

یک فرمانده نظامی دارای درجه سپهبد اول است که در پست‌های امنیتی فعالیت داشته‌است
دوشنبه, 25 ژوئيه, 2022 - 20:30
سپهبد بازنشسته شیخ احمد نواف الاحمد الصباح نخست‌وزیر جدید کویت (الشرق الاوسط)

شیخ نواف الاحمد الصباح امیر کویت روز یکشنبه طی حکمی به امضای شیخ مشعل الاحمد الصباح ولیعهد این کشور، شیخ احمد نواف الاحمد الصباح را به عنوان نخست‌وزیر جدید منصوب کرد.

چندی پیش امیر کویت بخشی از اختیارات خود را به ولیعهد این کشور واگذار کرد.

این حکم شامل تعیین شیخ احمد نواف الاحمد الصباح برای معرفی اعضای وزارت خانه‌های جدید و ارائه اسامی آنها به ولیعهد برای صدور حکم انتصاب آنها بود و این تصمیم از تاریخ صدور نافذ است.

شیخ احمد نواف الاحمد الجابر الصباح در سال ۱۹۵۶ (۶۶ ساله) در کویت به دنیا آمد، وی فرزند ارشد امیر این کشور شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح است.

وی تا پایان تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه‌های کویت تحصیل کرد و از دانشگاه کویت لیسانس بازرگانی گرفت.

شیخ احمد النواف یک نظامی کویتی است که دارای درجه سپهبد بازنشسته وزارت کشور کویت است. وی از ۹ مارس ۲۰۲۲ تاکنون معاون اول نخست‌وزیر و وزیر کشور است و پیش از آن معاون رئیس گارد ملی بوده‌است.

وی پیش از این وارد وزارت دفاع شده بود و دوره‌های نظامی متعددی را گذرانده بود که در سال ۱۹۸۵ توانست درجه ستوان یکمی را در وزارت دفاع کسب کند و یک سال بعد با درجه سروانی به مدیریت عمومی نیروی پلیس بپیوندد.

او در وزارت کشور رده‌های امنیتی را طی کرد و سمت‌های معاونت وزارت در امور گذرنامه و سپس معاونت آموزش وزارت کشور را برعهده داشت.

نخست‌وزیر جدید کویت در سال ۲۰۱۴ از وزارت کشور خارج شد و به عنوان استاندار حولی با درجه وزیر منصوب شد. وی در سال ۲۰۲۰ به سمت معاونت گارد ملی با درجه وزیری منصوب شد تا اینکه در مارس گذشته به عنوان وزیر کشور منصوب شد.

احمد النواف علاوه بر اهتمام به دستگاه‌های امنیتی و نظامی به خاطر علاقه اش به امور ورزشی نیز شهرت دارد، او عضو مجمع عمومی و مدیر فوتبال باشگاه العربی در سال ۱۹۸۸ است.

وی همچنین در همان دوره به عنوان عضوی از فدراسیون فوتبال کویت فعالیت می‌کرد. او همچنین به عنوان رئیس هیئت مدیره فدراسیون بین‌المللی ورزش پلیس و همچنین ریاست فدراسیون پلیس کویت انتخاب شده بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای