ولیعهد سعودی در یونان: یک نقطه عطف

ولیعهد سعودی در یونان: یک نقطه عطف

امضای توافقنامه های همکاری دوجانبه با حضور محمد بن سلمان و میتسوتاکیس 
چهارشنبه, 27 ژوئيه, 2022 - 00:30
نخست وزیر یونان روز گذشته در مقر نخست وزیری در آتن از ولیعهد سعودی استقبال کرد (واس)

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد پادشاهی عربی سعودی، شامگاه دیروز (سه شنبه)، براساس رهنمودهای خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، سفر اروپایی خود به یونان و فرانسه را آغاز کرد.

ولیعهد سعودی روز گذشته در بدو ورود به آتن با استقبال رسمی در کاخ ماکسیموس مواجه شد و سپس دیداری دوجانبه با کیریاکوس میتسوتاکیس نخست وزیر یونان برگزار کرد.

میتسوتاکیس سفر شاهزاده محمد بن سلمان را «فرصتی برای تاکید مجدد بر قدرت روابط استراتژیک» برشمرد و گفت که دو طرف توافقنامه های مهمی را امضا خواهند کرد و ما این فرصت را خواهیم داشت که درباره تحولات منطقه ای و چگونگی تقویت این روابط مهم بین دو کشور گفت و گو کنیم.

ولیعهد سعودی به نوبه خود گفت: «از حضور در یونان بسیار خوشحالم و از استقبال گرم بسیار سپاسگزارم که برای من و پادشاهی عربی سعودی اهمیت زیادی دارد».

وی با اشاره به اینکه دو کشور روابط تاریخی دارند، افزود: «من به یونان قول دادم که دست خالی نخواهم آمد و اکنون همکاری هایی داریم که نقطه عطفی برای دو کشور اما برای کل منطقه خواهد بود».

شاهزاده محمد بن سلمان و میتسوتاکیس همچنین شاهد امضای تفاهم نامه های سرمایه گذاری، علمی، فناوری و نظامی و یادداشت تفاهم بین دو کشور بودند.

دربار سلطنتی سعودی پیشتر اعلام کرده بود که ولیعهد در سفر به یونان و فرانسه با رهبران دو کشور دیدار خواهد کرد تا در مورد روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آن در زمینه‌های مختلف و در مورد موضوعات مورد علاقه مشترک بحث و گفت‌وگو کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای