مکرون در 4 پرونده به حمایت سعودی امیدوار است

مکرون در 4 پرونده به حمایت سعودی امیدوار است

رئیس جمهوری فرانسه از شاهزاده محمد بن سلمان در الیزه استقبال کرد
جمعه, 29 ژوئيه, 2022 - 00:00

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه و محمد بن سلمان، ولیعهد پادشاهی عربی سعودی روز گذشته در کاخ الیزه ضیافت کاری برگزار کردند که در آن، روابط دوجانبه بین دو کشور و زمینه‌های مشارکت موجود را مورد بحث و بررسی قرار دادند، همچنین در مورد چشم‌انداز همکاری‌های دوجانبه، فرصت‌های توسعه آنها، آخرین تحولات خاورمیانه و تلاش برای دستیابی به ثبات و صلح بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

رئیس جمهوری فرانسه از ولیعهد سعودی در کاخ الیزه که دومین ایستگاه در سفر اروپایی شاهزاده محمد بن سلمان است استقبال کرد، در حالی که منابع ریاست جمهوری در الیزه اعلام کردند، مکرون در 4 پرونده اصلی به حمایت سعودی امیدواراست یعنی؛ تأمین منابع انرژی اروپا درسایه شرایطی که جهان به دلیل جنگ روسیه و اوکراین تجربه می‌کند، وضعیت منطقه «خاورمیانه»، پرونده هسته‌ای ایران و پرونده لبنان درکنار پرونده تروریسم که هنوز طرف اروپایی را تهدید می‌کند.

به گزارش روزنامه لوموند، منابع ریاست جمهوری فرانسه اعلام کردند، رئیس جمهوری مکرون که سفر آفریقایی خود شامل کامرون، بنین و گینه بیسائو را زودتر به پایان برد و برای میزبانی از ولیعهد سعودی بازگشت، بر موضوع امنیت شرکای فرانسه از کشورهای عربی خلیج و ابزارهای موجود برای کاهش تنش منطقه‌ای تأکید خواهد کرد.

منابع ریاست جمهوری فرانسه اشاره کردند، پاریس معتقد است یکی از ابزار کاهش تنش در منطقه، امکان برگزاری کنفرانسی مشابه کنفرانس بغداد است که فرانسه در برگزاری آن در تابستان گذشته و تحت نظارت سازمان ملل متحد مشارکت داشت. این منابع بیان کردند که بحث در قالب خود در حال انجام است، اما به احتمال زیاد اردن میزبان آن خواهد بود و پاریس آن را ادامه کنفرانس بغداد می‌داند که معتقد است فضایی برای نشستی با حضور همه طرف‌های منطقه فراهم شده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای