استقبال کشورهای خلیجی از کشته‌شدن الظواهری

استقبال کشورهای خلیجی از کشته‌شدن الظواهری

سه شنبه, 2 اوت, 2022 - 00:00
ایمن الظواهری رهبر القاعده (AP)

کویت امروز سه شنبه از اعلام جو بایدن رئیس جمهور آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن و کشته شدن ایمن الظواهری رهبر تروریست های القاعده استقبال کرد.

وزارت امور خارجه کویت در بیانیه‌ای به «جدی بودن عملیات‌های سازمان‌های تروریستی با هدف قرار دادن امنیت و ثبات بین‌المللی و امنیت بشریت» اشاره کرد.

این بیانیه بر حمایت کامل کویت از همه تلاش‌های بین‌المللی که به دنبال ریشه‌کن کردن پدیده تروریسم هستند، تاکید کرد تا بشریت بتواند از امنیت برخوردار شود و جهان از امنیت و ثبات برخوردار شود.

از سوی دیگر، بحرین همچنین از اعلام رئیس جمهور جو بایدن مبنی بر هدف قرار دادن و کشته شدن ایمن الظواهری، رهبر سازمان تروریستی القاعده استقبال و از نقش برجسته ایالات متحده آمریکا در مبارزه با تروریسم و ​​مقابله با سازمان های آن قدردانی کرد.

وزارت امور خارجه بحرین بر موضع قاطع پادشاهی بحرین در رد هر گونه خشونت، افراط گرایی و تروریسم تاکید کرد.

این بیانیه بر اهمیت پیوستن نیروهای جامعه بین‌المللی و تلاش‌های هماهنگ برای ریشه‌کن کردن پدیده تروریسم، خشکاندن منابع مالی آن و تعقیب رهبران و عناصر جنایتکار آن تاکید کرد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دیروز (دوشنبه) اعلام کرد که ایمن الظواهری رهبر القاعده در حمله موفقیت آمیز آمریکا که شنبه گذشته در افغانستان انجام شد، کشته شده است.

این بزرگترین ضربه به این گروه شبه نظامی از زمان کشته شدن بنیانگذار آن اسامه بن لادن در سال 2011 است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای