آمریکا با فروش موشک‌های پاتریوت به سعودی موافقت کرد

آمریکا با فروش موشک‌های پاتریوت به سعودی موافقت کرد

ریاض و واشنگتن برنامه‌ریزی برای رزمایش عقاب در سال آینده را آغاز  کردند
چهارشنبه, 3 اوت, 2022 - 10:30
این قرارداد شامل سیصد موشک و تجهیزات نظامی است (الشرق الاوسط)

وزارت خارجه آمریکا با فروش 300 موشک بالستیک تاکتیکی به پادشاهی عربی سعودی در قراردادی به ارزش 3.05 میلیارد دلار و یک قرارداد دیگری به امارات به ارزش 2.25 میلیارد دلار در ازای 96 گلوله دفاع موشکی (تاد) موافقت کرده است.

پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد: این قرارداد شامل «سیصد موشک بالستیک تاکتیکی  PATRIOT MIM-104E هدایت پیشرفته (GEM-T) و ابزار، تجهیزات تست، تجهیزات فنی، آموزش، قطعات یدکی، تعمیرات، وسایل حمل و نقل و تیم‌های باکیفیت برای ارائه خدمات پشتیبانی مهندسی و لجستیکی و نرم‌افزارهای نظارتی است.

مقامات پنتاگون گفتند، این توافق توانایی سعودی برای مقابله با تهدیدات فعلی و آینده را با پر کردن انبار موشک های پاتریوت (GMT) بهبود می بخشد.

این بیانیه افزود، این فروش پیشنهادی از سیاست خارجی و اهداف امنیت ملی ایالات متحده از طریق بهبود امنیت یک کشور شریک که نیرویی برای ثبات سیاسی و پیشرفت اقتصادی در منطقه خلیج خواهد بود، پشتیبانی خواهد کرد.

در همین زمینه، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که قرارداد فروش به امارات شامل «گلوله‌های موشکی تاد، دو ایستگاه کنترل پرتاب تاد (LCS) و دو ایستگاه عملیات تاکتیکی تاد (TOS) و خطوط برای ارائه تعمیر و بازگشت، یکپارچه سازی سیستم، قطعات یدکی و تعمیر است.

این بیانیه اضافه کرد که این توافق از منافع امنیت ملی ایالات متحده حمایت می کند و امنیت یک شریک مهم منطقه ای را بهبود می بخشد، همچنین توانایی امارات متحده عربی برای مقابله با تهدیدات موشکی بالستیک فعلی و آینده در منطقه را بهبود خواهد بخشید.

از سوی دیگر، فرماندهی مرکزی آمریکا در تامپا فلوریدا اعلام کرد که واشنگتن به همراه ریاض، برنامه ریزی در خصوص رزمایش مشترک «عزم عقاب» که قرار است در ماه مه تا ژوئن 2023 در سعودی برگزار شود را آغاز کرد.

هدف از این رزمایش بهبود تخصص و ارتقای سطح آمادگی رزمی مشترک است.

اولین دوره این رزمایش که در سال 1999 آغاز شد، شامل آموزش در چندین سناریو از جمله تقویت پدافند هوایی، مبارزه با سامانه های هواپیمای بدون سرنشین، امنیت مرزی، عملیات و هماهنگی است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای