تصویربرداری «قيامة الساحرات» در نیوم؛ پرهزینه ترین درام سعودی

تصویربرداری «قيامة الساحرات» در نیوم؛ پرهزینه ترین درام سعودی

این سریال با اقتباس از مجموعه داستانی نویسنده سعودی پایان سال پخش می شود
جمعه, 12 اوت, 2022 - 09:15
آیدا القصی و سمیه رضا دو نقش اصلی این سریال 

برخی قسمت های درام تخیلی «قیامة الساحرات» (resurrection of witches) در شهر نیوم فیلمبرداری می شود. این سریال درباره کشمکش و نبرد حماسی بین دو قبیله جادوگر است. افسار و دعجاء دو رئیس بی رحم این دو قبیله هستند که نقش اصلی سریال سعودی «قیامة الساحرات» به شمار می روند.

برخی از قسمت های این ژانر تخیلی درباره حماسه نبرد بین دو قبیله از جادوگرهای زیر سلطه افسار و دعجاء دو رئیس سنگدل در شهر نیوم تصویر برداری می شود.

سریال درام تخیلی « قيامة الساحرات» بزرگ ترین و پرهزینه ترین محصول سینمایی سعودی است. «مرکز پخش گروه ام بی سی» از آغاز فیلمبرداری درام تخیلی « قيامة الساحرات» با بازیگران سعودی خبر داد. آیدا القصی و سمیه رضا نقش افسار و دعجاء را بازی می کنند.

زینب ابو السمح مدیر کل مراکز پخش ام بی سی در سعودی گفت «مجموعه ای از ستارگان زن و مرد سینمای سعودی در پشت صحنه و جلوی دوربین درام بزرگ و پرهزینه حضور دارند. برخی از آنها هنرمندان شناخته شده و عده ای هم تازه کار هستند».

ابو السمح افزود «برخی از نام های ناآشنا و با استعدادی که در این سریال حضور دارند به ستارگان نام آشنا و بنام تبدیل خواهند شد و از علاقمندان به درام تخیلی و افسانه می خواهم که این سریال را مشاهده کنند چون این اثر یک جهش نوعی در فیلم های فانتزی و ماجراجویی عربی است».

این سریال با اقتباس از مجموعه داستانی تخیلی اسامه المسلم رمان نویس سعودی ساخته شده و این مجموعه در هنگام عرضه به عنوان پرفروش ترین اثر داستانی تخیلی معرفی شد. این درام در سه مکان در نیوم فیلمبرداری می شود که هر کدام از آنها دارای استدیوی عظیم فیلمبرداری محصولات تاریخی و فانتزی است. همچنین این مجموعه از بزرگ ترین استدیوی فیلمبرداری برای فضای باز برخوردار است که در سعودی ساخته شده.

رویدادهای این سریال تخیلی در شبه جزیره عرب در دوران باستان اتفاق می افتد و از ده فصل تشکیل شده است و آیدا در نقش جادوگری به اسم افسار و سمیه رضا در نقش جادوگری به اسم دعجاء ظاهر می شوند. دکلن اودوایر نامزد جایزه «امی» و کریگ پیکلز کارگردانان و دومینیک بارلو تهیه کننده « قیامة الساحرات» هستند. زینب ابو السمح از گروه پخش ام بی سی تهیه کننده اجرایی این سریال است که چند ماه دیگر در «شاهد ام بی سی» پخش می شود.

فیلم های سینمایی متعددی در شهر نیوم سعودی فیلمبرداری می شود. Within Sand اولین فیلم سینمایی سعودی بود که در نیوم فیلمبرداری شد که از حمایت لجستیکی یکپارچه بخش تولید رسانه ای در نیوم برخوردار بود. نیوم برای تاسیس اولین مرکز صنایع رسانه ای و نوآورانه با فناوری های نوین و ابزارهای پیشرفته دنیا تلاش می کند. نیوم و مراکز رسانه ای پیشرو در جهان چندین قرارداد همکاری برای احداث زیر ساختارهای مدرن امضا کرده اند که چهره های با استعداد سینما و ستارگان بنام جهان و شخصیت های سینمایی بومی را در خود جای داده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای