نیروی دریایی سعودی دومین مجمع بین‌المللی دریایی را در اواسط نوامبر برگزار می‌کند

نیروی دریایی سعودی دومین مجمع بین‌المللی دریایی را در اواسط نوامبر برگزار می‌کند

تحت اشراف ولیعهد سعودی.. با مشارکت علاقه مندان، متخصصان نظامی و دانشگاهیان
پنجشنبه, 11 اوت, 2022 - 12:45

نیروی دریایی سلطنتی پادشاهی عربی سعودی دومین مجمع بین‌المللی دریایی سعودی را تحت حمایت شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع این کشور از ۱۵ تا ۱۷ نوامبر در جده برگزار می‌کند.

سپهبد فهد الغفیلی فرمانده نیروی دریایی سعودی، حمایت ولیعهد از مجمع را ارزشمند دانست و بر اهمیت آن در پرتو حوادث و تحولات سریعی که منطقه و جهان شاهد آن است و خطر و تهدیدات سامانه‌های بدون سرنشین در آن ظاهر می‌شود، تأکید کرد.

وی اظهار کرد که در این مجمع چالش‌ها و تهدیدات سیستم‌های بدون سرنشین، راه‌های مقابله با آن‌ها، محدود کردن گسترش آن‌ها و نقش کشورها و سازمان‌ها در مقابله با تهدیدات آن‌ها بحث خواهد شد.

این همایش که با عنوان «حفاظت از واحدهای دریایی و اماکن حیاتی ساحلی در برابر تهدید سامانه‌های بدون سرنشین» برگزار می‌شود، با هدف تبادل نظر و بحث در مورد چالش‌های پیش روی واحدهای دریایی و سایت‌های حیاتی ساحلی و راه‌های حفاظت از آن‌ها و نحوه مقابله با تهدیدات مداوم و تأثیر آنها بر اقتصاد جهانی و تضمین ایمنی خطوط دریایی برگزار می‌شود.

این مجمع شاهد نشست‌ها و کارگاه‌هایی با حضور علاقه‌مندان و متخصصان ارتش، کارشناسان حوزه فناوری، صنعت و دانشگاهیان، وزارتخانه‌ها، سازمان‌های دولتی و شرکت‌های بین‌المللی خواهد بود.

همچنین شاهد برگزاری نمایشگاهی خواهد بود که در آن برجسته‌ترین شرکت‌های داخلی، منطقه ای و بین‌المللی برای نمایش جدیدترین تجهیزات، فناوری‌ها و سیستم‌های حوزه امنیت دریایی شرکت خواهند کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای