الدبیبه: دوران کودتاهای نظامی به پایان رسیده است

الدبیبه: دوران کودتاهای نظامی به پایان رسیده است

دلربایی از جوانان لیبیایی با ابزار وام و کمک‌های مالی
یکشنبه, 14 اوت, 2022 - 00:00
عکسی که دولت الدبیبه برای حضور وی در جشن روز جهانی جوان در شهر الخمس منتشر کرد

عبدالحمید الدبیبه رئیس دولت موقت «وحدت» لیبی تأکید کرد که «زمان کودتاهای نظامی به پایان رسیده است»، او متعهد شد که اجازه ندهد جنگ‌ها دوباره بازگردد.

وی از مجلس نمایندگان و دولت خواست تا از آنچه او به عنوان «دستکاری» یاد کرد، دست بردارند و قانون اساسی مورد انتظار برای برگزاری انتخابات جهت حل بحران سیاسی در کشور را تصویب کند.

الدبیبه شامگاه دیروز به مناسبت روز جهانی جوان در سخنانی گفت: «ما جنگ نمی‌خواهیم و آنهایی که به دنبال تباهی هستند باید به مفقودین و جانبازان و شهدا نگاه کنند و به کسانی که می‌خواهند با کودتاهای نظامی اوضاع را کنترل کنند می‌گوییم که دوره و زمان آنها تمام شده است».

وی خطاب به کسانی که «به دنبال تباهی و بازگشت به جنگ هستند» گفت که «ما نمی توانیم به عقب برگردیم». الدبیبه افزود که «تفکر تقسیم قدرت و نادیده گرفتن خواست مردم در اینجا اتفاق نمی افتد».

الدبیبه در تلاش برای جلب مجدد جوانان از طریق کمک های بلاعوض و وام گفت: «وام مسکن همراه با قطعه زمین برای جوانان اعطا می کنیم، علاوه بر وام هایی که به کسانی که زمین دارند و مایل به ساخت و ساز در آن هستند اعطا می شود که ان شاءالله تماماً بدون ربا است».

الدبیبه که طی حضور خود با همراهی تعدادی از وزرا در مراسمی در شهر الخمس به تعدادی از جوانان و خانواده های نیازمند وام مسکن اعطا کرد، گفت که قطع های زمینی که به جوانان اعطا خواهد شد «دارای مالکیت انحصاری خواهد بود و ما به آنها گواهی املاک مبنی بر تایید مالکیت آنها می دهیم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای