پوتین متحدان خود را در برابر هژمونی آمریکا مسلح می‌کند

پوتین متحدان خود را در برابر هژمونی آمریکا مسلح می‌کند

تشدید تنش نظامی در جنوب و شرق اوکراین.. آموزش نیروها در بریتانیا
سه شنبه, 16 اوت, 2022 - 11:30
پوتین و شویگو دیروز در «انجمن ارتش 2022» در مسکو (رویترز)

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه، به «دستاوردهای» ارتش روسیه در اوکراین مباهات کرد و در افتتاحیه مجمع «ارتش 2022» با اشاره به غرب به رهبری ایالات متحده اعلام کرد که کشورش «همپیمانان زیادی دارد که عقاید آن را به اشتراک می‌گذارند و در برابر قدرت سلطه‌گرا سر تعظیم فرود نمی‌آورند».

پوتین بر آمادگی روسیه برای گسترش عرضه «متحدان و شرکا» با مدل‌های مختلف تسلیحات و تجهیزات نظامی «آزمایش شده در میدان‌های جنگ» تاکید کرد.

 وی همچنین بر لزوم مقابله قاطعانه با تلاش‌ها برای جعل تاریخ جنگ جهانی دوم و مظاهر نئونازیسم، نژادپرستی و نفرت از روسیه تاکید کرد.

در همین زمینه، مسکو اعلام کرد که پس از اینکه نیروهایش موفق شدند شهر اودی را به طور کامل کنترل کنند، «پیشرفت استراتژیک» در منطقه خارکف در شرق اوکراین داشته است.

احیای تحرکات نظامی روسیه در شرق این کشور منعکس کننده اتخاذ تاکتیکی از سوی ارتش روسیه برای مقابله با تشدید ضد حملات اوکراین در مناطق جنوبی و مرکزی به ویژه نسبت به خرسون و زاپوروژیه و همچنین مناطق جدایی طلب دونتسک و لوگانسک بود.

 از سوی دیگر، ارتش اوکراین از تشدید حملات خود به شهر خرسون در جنوب خبر داد تا مسیرهای تدارکاتی روسیه به این شهر را که از ماه مارس گذشته در کنترل نیروهای روسی است، قطع کند.

در همین حال، نیوزلند روز گذشته اعلام کرد که 120 سرباز را برای کمک به آموزش اوکراینی ها برای جنگیدن در خط مقدم به بریتانیا اعزام می کند.

دولت نیوزیلند در بیانیه ای اعلام کرد که آموزش حدود 800 سرباز اوکراینی به طور انحصاری در یکی از چهار سایت در بریتانیا انجام خواهد شد. این کشور خاطرنشان کرد که ارتش نیوزیلند به اوکراین سفر نخواهد کرد.

این حرکت به دو لشکر آموزش پیاده نظام اجازه می‌دهد تا مهارت‌های اساسی را برای بهبود عملکرد خود در نبرد، از جمله نحوه استفاده از سلاح و کمک‌های اولیه، به پرسنل نظامی اوکراین ارائه دهند.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای