أُنس جابر: اتفاقات ویمبلدون مرا به سمت بهترشدن در فینال آزاد آمریکا سوق می‌دهد

أُنس جابر: اتفاقات ویمبلدون مرا به سمت بهترشدن در فینال آزاد آمریکا سوق می‌دهد

شنبه, 10 سپتامبر, 2022 - 13:15
انس جابر (EPA)

انس جابر تنیس باز تونسی در دومین فینال متوالی گرند اسلم پس از ویمبلدون، شایستگی خود را در راهیابی به فینال تنیس آزاد آمریکا، آخرین گرند اسلم از چهار گرند اسلم، با غلبه بر کارولین گارسیا فرانسوی به اثبات رساند. این بار او با تجربه خود تأکید کرد که «اینجا دیگر وقت کسب عنوان قهرمانی است».

انس جابر در مورد اینکه نظرش در مورد عملکردش چیست، گفت که واقعاً خوب بازی کرده و تصمیم گرفته برای اولین بار از ۱۰۰ درصد توصیه‌های مربیانش پیروی کند (می‌خندد).

او به توصیه مربی خود که ۱۰۰ درصد آنها را از نظر تاکتیکی اعمال کرد، گفت: «او به من گفت که خیلی روی بک هند بازی کنم، زیرا او با فورهند خود بسیار مسلط است. باید روی بازی کردن یک طرف آن تمرکز می‌کردم. همچنین در مورد ارسال چیزهای زیادی به من گفت. می‌دانستم که او هر بار حمله می‌کند؛ بنابراین، بله، فکر می‌کنم از نظر تاکتیکی خیلی خوب بازی کردم».

او در مورد احساسش در مقایسه با راهیابی به فینال ویمبلدون در دو ماه پیش، تأکید کرد که احساس واقعی‌تری دارد… در ویمبلدون، «در خواب بودم، نمی‌توانستم آن را باور کنم. حتی پس از فینال، من به کار خود برگشتم، بدون اینکه متوجه شدم کاری که انجام داده‌ام واقعاً یک شاهکار خارق‌العاده بود. اما این بار فکر می‌کنم کمی به آن عادت کرده‌ام، خوشحالم که نتایج خود را در ویمبلدون تکرار کردم. مردم از دیدن دوباره من در فینال واقعاً تعجب نکردند. شاید الان بدانم در فینال چه کار کنم. خیلی سخت خواهد بود، اما باید تمام تلاشم را انجام دهم. بدون شک از تمام فینالی‌هایی که بازی کرده‌ام، به‌ویژه آخرین فینالی که در ویمبلدون بازی کرده‌ام، یادگرفته‌ام. من هر کاری که در توانم باشد انجام خواهم داد. من اینجا هستم تا عنوان قهرمانی را کسب کنم».

انس که اولین بازیکن عرب و آفریقایی است که در دوران حرفه ای به فینال استادیوم فلاشینگ میدوز می‌رسد، گفت: فینال (ویمبلدون) برای من بسیار سخت بود، به خصوص ست دوم… اما احساس می‌کنم در این فینال، تمام آنچه را که دارم می‌دهم و تمام تلاشم را می‌کنم.

انس که تنها یک سال پیش اولین عنوان WTA خود را به دست آورد، گفت که با اعتباری که نزد هواداران به دست آورده در حال پیشرفت است و بر مدیریت فشار روی زمین تمرکز می‌کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای