خادم حرمین و ولیعهد درگذشت ملکه الیزابت را تسلیت گفتند

خادم حرمین و ولیعهد درگذشت ملکه الیزابت را تسلیت گفتند

جمعه, 9 سپتامبر, 2022 - 16:45

ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین در پیامی درگذشت ملکه الیزابت دوم را به چارلز سوم پادشاه بریتانیا تسلیت گفت و با او ابراز همدردی کرد.

ملک سلمان در پیامی گفت: «با اندوه فراوان از درگذشت والاحضرت ملکه الیزابت دوم، ملکه بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی مطلع شدیم.

اعلیحضرت الگویی از رهبری بود که در تاریخ جاودانه خواهد شد و ضمن قدردانی از زحمات آن فقید در تحکیم روابط دوستی و همکاری دو کشور دوست از وی به نیکی یاد می‌کنیم.

همچنین جایگاه والای بین‌المللی که اعلیحضرت در طول دهه‌هایی که در آن تاج و تخت کشور دوست را به دست گرفت از آن برخوردار بود.

اجازه دهید به اعلیحضرت، خانواده سلطنتی و مردم پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی عمیق‌ترین تسلیت و همدردی صمیمانهٔ خود را بفرستیم».

شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد و معاون رئیس شورای وزیران نیز پیام تسلیتی برای پادشاه چارلز سوم ارسال کرد.

وی در پیامی گفت: «خبر درگذشت والاحضرت ملکه الیزابت دوم ملکه بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی که زندگی خود را وقف خدمت به کشورش کرد ما متأسف کرد. اعلیحضرت نمونه ای از خرد، عشق و صلح بود.

امروز جهان تحت تأثیر قابل توجه و اعمال باشکوهی است که ملکه فقید در طول زندگی خود انجام داد.

من به اعلیحضرت، خانواده سلطنتی و مردم دوست پادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی عمیق‌ترین تسلیت‌ها و همدردی‌های صمیمانه خود را اعلام می‌کنم و برای شما آرزوی سلامتی و امنیت روزافزون دارم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای