اجلاس جهانی هوش مصنوعی در ریاض آغاز به کار کرد

اجلاس جهانی هوش مصنوعی در ریاض آغاز به کار کرد

سه شنبه, 13 سپتامبر, 2022 - 20:45
۱۰ هزار شرکت‌کننده و ۲۰۰ سخنران از ۹۰ کشور جهان در دومین دوره اجلاس جهانی هوش مصنوعی شرکت کردند (واس)

دومین دوره اجلاس جهانی هوش مصنوعی امروز سه شنبه در مرکز کنفرانس بین‌المللی ملک عبدالعزیز در ریاض آغاز شد.

این اجلاس با حمایت شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد پادشاهی عربی سعودی و رئیس هیئت مدیره سازمان اطلاعات و هوش مصنوعی سعودی (سدایا) و با حضور ۱۰ هزار شرکت کننده و ۲۰۰ سخنران از ۹۰ کشور جهان در بیش از ۱۰۰ جلسه و کارگاه آموزشی در حال برگزاری است.

عبدالله السواحه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سعودی تأکید کرد «حمایت و توانمندسازی صورت گرفته از سوی ولیعهد سعودی تأثیر خود را بر جامعه کارآفرینان و شرکت‌ها در پادشاهی گذاشت و منجر به اتخاذ راه‌حل‌های هوش مصنوعی برای خدمت به حوزه‌های حیاتی در سلامت، انرژی و اقتصاد دیجیتال شد».

السواحه تأکید کرد که پروژه «ذا لاین» هدیه ای از سوی ولیعهد به بشریت در نحوه برنامه‌ریزی شهرها برای ۱۵۰ سال آینده و چگونگی به کاربردن هوش مصنوعی و راه حل‌های داده برای ایجاد جوامع پایدار از سوی سعودی است.

اجلاس جهانی قرار است در مورد تعدادی از موضوعات بحث کند که پیامدهای هوش مصنوعی را بر مهمترین بخش‌ها مانند شهرهای هوشمند، توسعه ظرفیت انسانی، مراقبت‌های بهداشتی، حمل و نقل، انرژی، فرهنگ و میراث، محیط زیست، تحرک اقتصادی، با هدف یافتن راه حل برای چالش‌های کنونی و استفاده حداکثری از تکنیک‌های هوش مصنوعی بررسی کند.

این اجلاس همچنین شاهد نمایش زنده ای بود که در آن انسان‌ها با فناوری آمیخته شدند تا به دنیا بگویند چگونه انسان‌ها می‌توانند به لطف هوش مصنوعی آینده بهتری داشته باشند.

این اجلاس فرصتی است تا علاقه مندان و صاحب نظران این حوزه از گردهمایی بیش از ۲۰۰ سخنران به نمایندگی از ۹۰ کشور جهان زیر یک سقف در شهر ریاض به منظور گوش دادن به دیدگاه‌های آنها و ارائه آنها در طول دوره در بیش از ۱۰۰ جلسه کاری، پانل‌های بحث و کارگاه‌های همراه بهره‌مند شوند.

همچنین دسترسی به بیش از ۴۰ مورد استفاده از هوش مصنوعی که در طول اجلاس از سوی نوآوران داخلی و بین‌المللی بررسی خواهد شد.

در جریان این اجلاس، بیش از ۴۰ موافقت نامه و یادداشت تفاهم بین بخش‌های دولتی و خصوصی در داخل و خارج از پادشاهی امضا خواهد شد.

علاوه بر این، ۸ ابتکار محلی و بین‌المللی بین شرکت‌ها و موسسات جهانی به منظور افزایش همکاری‌های بین‌المللی در زمینه هوش مصنوعی و کاربردهای آن اعلام خواهد شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای