ولیعهد سعودی استراتژی ملی بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیکی را راه‌اندازی کرد

ولیعهد سعودی استراتژی ملی بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیکی را راه‌اندازی کرد

شاهزاده محمد بن سلمان: انرژی و خلاقیت جوانان سعودی نیروی محرکه استراتژی است
پنجشنبه, 15 سپتامبر, 2022 - 13:15
شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد سعودی (الشرق الاوسط)

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران و رئیس شورای امور اقتصادی و توسعه پادشاهی عربی سعودی، استراتژی ملی بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیکی را راه اندازی کرد.

این اقدام گامی جدید به سمت تبدیل سعودی به یک مرکز جهانی در این بخش تا سال ۲۰۳۰ است و به دستیابی به اهداف چشم‌انداز پادشاهی ۲۰۳۰ در تنوع بخشیدن به اقتصاد، ایجاد فرصت‌های شغلی در بخش‌های مختلف و ارائه سرگرمی‌های سطح بالا برای شهروندان، افراد مقیم و گردشگران کمک می‌کند.

ولیعهد سعودی در این باره گفت: «انرژی و خلاقیت جوانان سعودی و علاقه مندان به بازی‌های الکترونیکی موتورهای استراتژی ملی بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیکی است که با ارائه فرصت‌های شغلی و سرگرمی جدید و متمایز، با هدف تبدیل پادشاهی تا سال ۲۰۳۰ به یک مرکز جهانی برای بخش بازی و ورزش‌های الکترونیکی، آرزوهای جامعه بازی‌های محلی و جهانی را برآورده می‌کند».


این استراتژی شامل سه هدف اصلی است که تأثیر مستقیمی بر شهروندان، بخش خصوصی و طرفداران ورزش و بازی‌های الکترونیکی و متخصصان آنها در سراسر جهان دارد.

این اهداف در بالا بردن کیفیت زندگی از طریق بهبود تجربه بازیکنان و ارائه فرصت‌های سرگرمی جدید و دستیابی به تأثیر اقتصادی از طریق کمک به تولید ناخالص داخلی حدود ۵۰ میلیارد ریال سعودی به‌طور مستقیم و غیر مستقیم همچنین ایجاد فرصت‌های شغلی جدید به میزان بیش از ۳۹ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم تا سال ۲۰۳۰ و ایجاد بستری اساسی برای پرورش افراد شایسته نمایان می‌شوند.


همچنین با تولید بیش از ۳۰ بازی رقابتی جهانی در استودیوهای پادشاهی و رسیدن به سه کشور برتر از نظر تعداد بازیکنان حرفه ای برای ورزش‌های الکترونیکی، هدف آن دستیابی به رهبری جهانی و ارتقای موقعیت پادشاهی در صحنه بین‌المللی است.

پادشاهی قصد دارد این استراتژی را از طریق ۸۶ ابتکار که کل زنجیره ارزش را پوشش می‌دهد، اجرا کند که توسط حدود ۲۰ سازمان دولتی و خصوصی راه اندازی و مدیریت می‌شود و شامل راه‌اندازی انکوباتورهای کسب‌وکار، میزبانی بازی‌های بزرگ و رویدادهای ورزش‌های الکترونیکی، تأسیس آکادمی‌های آموزشی، و توسعه مقررات محرک از جمله توسعه فناوری و سخت‌افزار، تولید بازی، ورزش‌های الکترونیکی و خدمات اضافی می‌شود.

راه اندازی این استراتژی توسط ولیعهد سعودی در ادامه ابتکارات و موفقیت‌های بزرگی است که پادشاهی در زمینه سرگرمی، ورزش و بازی‌های الکترونیکی در چارچوب چشم‌انداز ۲۰۳۰ به دست آورده‌است.


بخش بازی‌های الکترونیکی سریع‌ترین رشد را در بخش‌های رسانه دارد و مخاطبان آن به سرعت در حال افزایش هستند که خود آن را به یک اقتصاد تبدیل می‌کند و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۳ به ۲۰۰ میلیارد دلار برسد.

موقعیت پادشاهی به عنوان پل جغرافیایی بین دنیای غرب و شرق، و تقریباً ۲۱ میلیون جوان آن که علاقه‌مند و عاشق بازی‌های الکترونیکی هستند، عناصری هستند که جاه طلبی پادشاهی را برای تبدیل شدن به جایگاه نوآوری‌های آینده بازی، جاذبه ای برای توسعه دهندگان بازی در جهان، و پلت فرمی جهانی برای ورزش‌های الکترونیکی، جذب استعدادها و شرکت‌های جهانی افزایش می‌دهند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای