اولین دوره مسابقات قهرمانی سعودی با حمایت خادم حرمین برگزار می‌شود

اولین دوره مسابقات قهرمانی سعودی با حمایت خادم حرمین برگزار می‌شود

این مسابقات ۲۷ اکتبر با حضور ۶ هزار ورزشکار آغاز می‌شود
شنبه, 1 اکتبر, 2022 - 21:00
ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین

اولین دوره مسابقات قهرمانی سعودی تحت نظارت ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین ۲۷ اکتبر در ریاض آغاز می شود.

مراسم افتتاحیه اولین دوره مسابقات قهرمانی سعودی که بزرگ ترین مسابقات در سطح کشورهای عربی به شمار می رود، در استادیوم بین المللی ملک فهد برگزار می شود. تیم ها و ورزشکاران شرکت کننده و مبالغ جوایز اهدایی به برندگان در سطح کشورهای عربی بی سابقه است.

از سوی دیگر، شاهزاده عبد العزیز بن ترکی الفیصل وزیر ورزش سعودی از خادم حرمین شریفین به خاطر اهتمام و حضور در این مراسم قدردانی کرد و گفت: «این دوره رقابت های ورزشی گواه روشن توجه و اهتمام سران مدبر کشور به ورزش و ورزشکاران است و نیز نشان می دهد سران کشور به حمایت و توانمندسازی رشته های ورزشی ادامه می دهند».

او اضافه کرد: «این پروژه های کلان نتایج سازنده و آثار شگفت انگیز بر جوانان دختر و پسر کشور با حمایت سران کشور خواهد داشت. دوره فعلی رقابت های ورزشی بزرگ ترین پروژه ورزشی ملی و از جمله طرح های ابتکاری فراگیر سند چشم انداز ۲۰۳۰ است».

 این دوره رقابت های ورزشی ملی سعودی فرصتی برای بیش از ۲۰ هزار ورزشکار دختر و پسر سعودی ایجاد می کند تا در مسابقات حذفی شرکت کنند. دوره رقابت های ورزشی ملی سعودی با حضور بیش از ۶ هزار ورزشکار و ۲ هزار مسئول فنی و اداری بیش از ۲۰۰ باشگاه ورزشی در اقصی نقاط دنیا برگزار می شود.

این دوره تیم ورزشکاران المپیکی و پارا المپیکی را هم در برمی گیرد که در ۴۵ رشته های انفرادی و گروهی رقابت می کنند.

ورزشکاران پارا المپیکی در ۵ رشته رقابت می کنند و مبالغ مالی بالا و بی سابقه در سطح منطقه به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال به تمام برندگان تعلق می گیرد. مدال آوران طلا در هر رشته یک میلیون ریال و مدال آوران نقره ۳۰۰ هزار ریال و مدال آوران برنز ۱۰۰ هزار ریال دریافت خواهند کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای