سعودی 37.8 میلیارد دلار در بخش بازی‌های الکترونیکی سرمایه‌گذاری می‌کند

سعودی 37.8 میلیارد دلار در بخش بازی‌های الکترونیکی سرمایه‌گذاری می‌کند

شاهزاده محمد بن سلمان از راه‌اندازی استراتژی آینده «سافی» خبر داد
شنبه, 1 اکتبر, 2022 - 21:15

در اقدامی که آینده بلندپروازانه پادشاهی عربی سعودی را در بخش بازی و ورزش های الکترونیکی «در سطح جهانی» تقویت می کند، شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد و رئیس هیئت مدیره گروه «بازی‌های الکترونیک سافی» از راه‌اندازی استراتژی این گروه خبر داد و گفت که این یک عنصر اساسی در تلاش های پادشاهی برای تبدیل شدن به یک مرکز جهانی برای بخش بازی و ورزش های الکترونیکی تا سال 2030 است.

شاهزاده محمد بن سلمان گفت: ما به دنبال استفاده از پتانسیل عظیمی هستیم که این بخش برای تنوع بخشیدن به منابع اقتصادمان دارد. همچنین به دنبال هدایت نوآوری در این بخش و افزایش سطح رویدادهای سرگرمی و مسابقات در زمینه ورزش های الکترونیکی ارائه شده توسط پادشاهی هستیم.

راه اندازی این استراتژی برای فعال کردن و حمایت از استراتژی ملی اخیراً اعلام شده برای بازی ها و ورزش های الکترونیکی است.

این استراتژی شامل سرمایه گذاری 142 میلیارد ریال سعودی (37.8 میلیارد دلار) در چهار برنامه است که انواع مختلف سرمایه گذاری و خرید از جمله تخصیص 50 میلیارد ریال برای به دست آوردن یکی از بهترین شرکت های انتشار و توسعه بازی برای تبدیل شدن به یک شریک استراتژیک موثر را پوشش می دهد. همچنین سرمایه‌گذاری 70 میلیارد ریال برای خرید بخشی از سهام اقلیت در شرکت‌های بزرگ که از طرح‌های این گروه در بخش ورزش‌های الکترونیکی و توسعه بازی حمایت می‌کنند. همچنین شامل تزریق دو میلیارد ریال این گروه به سرمایه گذاری های مختلف در شرکت های نوظهور با هدف توسعه بازی ها و ورزش های الکترونیکی است.

این برنامه شامل سرمایه گذاری 20 میلیارد ریالی برای مشارکت در شرکت های معتبر این بخش است که برنامه های آنها در راستای استراتژی گروه است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای