سعودی حملات تهدیدکننده امنیت و ثبات عراق را محکوم کرد

سعودی حملات تهدیدکننده امنیت و ثبات عراق را محکوم کرد

«کابینه» بر ضرورت موضع‌گیری جامعه بین‌المللی در برابر نقض قوانین از سوی ایران تأکید کرد
چهارشنبه, 5 اکتبر, 2022 - 11:15
خادم حرمین شریفین ریاست جلسه هیئت دولت (واس)

شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی بار دیگر بر رد کامل تمامی حملاتی که امنیت و ثبات عراق را تهدید می کند، و اهمیت ایستادگی جامعه بین‌المللی در برابر تمامی تجاوزات ایران که ناقض قوانین، منشورها و هنجارهای بین‌المللی است، تاکید کرد.

این موضع‌گیری در نشست کابینه (سه شنبه) در کاخ السلام جده به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز بیان شد، جایی که در آن آخرین رویدادها و تحولات در عرصه های منطقه ای و بین المللی بررسی شد.

شورای وزیران همچنین توسط خادم حرمین شریفین و ولیعهد در جریان محتوای پیام های رسیده از سران تعدادی از کشورها در رابطه با روابط و راه های توسعه و تقویت آن در زمینه های مختلف قرار گرفت.

در ادامه، شورا مشارکت در تعدادی از نشست‌ها و کنفرانس‌های بین‌المللی طی روزهای گذشته و نتایجی که منجر به انتخاب سعودی به عنوان عضو شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و عضو شورای سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) را بررسی کرد و گفت که این امر نشان دهنده بخشی از نقش تأثیرگذار آن در سازمان های بین المللی و قدردانی از آن در سطح جهانی است.

پس از پایان جلسه، عصام بن سعد بن سعید، سرپرست وزارت اطلاع رسانی، در اظهارات خود به خبرگزاری سعودی گفت: دولت از مواضع پیشرفته و بی سابقه پادشاهی در سه شاخص بین المللی شامل شاخص توسعه دولت الکترونیک سازمان ملل متحد، شاخص جهانی نوآوری صادر شده توسط سازمان جهانی مالکیت فکری، و شاخص های آموزش و دانش در گزارش طبقه بندی رقابت دیجیتالی صادر شده توسط موسسه بین المللی توسعه مدیریت قدردانی کرد.

 شورای وزیران تأکید کرد که اهداف بودجه عمومی کشور برای سال مالی 2023 به عنوان ادامه روند کار برای تقویت موقعیت مالی پادشاهی و حفظ نرخ های بالای مثبت رشد اقتصادی و تداوم توانمندسازی بخش خصوصی، تحریک محیط سرمایه گذاری و اجرای پروژه ها و برنامه های چشم انداز 2030 است.

دولت همچنین تعدادی از اقدامات و تصمیمات از جمله: تصویب یادداشت همکاری بین دولت پادشاهی عربی سعودی و دولت بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی در زمینه انرژی را تصویب کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای