ولیعهد سعودی اعلام کرد؛ فرصت های عالی برای همکاری ریاض و بانکوک

ولیعهد سعودی اعلام کرد؛ فرصت های عالی برای همکاری ریاض و بانکوک

شاهزاده محمد بن سلمان با پادشاه تایلند و نخست وزیر این کشور دیدار و گفت و گو کرد.. تبادل یادداشت تفاهم دوجانبه
شنبه, 19 نوامبر, 2022 - 12:00
شاهزاده محمد بن سلمان و ژنرال پرایوت چان اوچا نخست وزیر تایلند (واس)

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد و نخست وزیر پادشاهی عربی سعودی تأکید کرد که فرصت های زیادی برای همکاری بین ریاض و بانکوک در چندین زمینه وجود دارد.

شاهزاده محمد بن سلمان در ابتدای جلسه رسمی با ژنرال پرایوت چان اوچا نخست وزیر تایلند گفت: در اولین سفر شما به پادشاهی عربی سعودی در حدود 9 ماه گذشته، توافق شد که در بسیاری از بخش‌ها همکاری کنیم و بسیاری از آنها بیش از آنچه انتظار داشتیم انجام شد، این امر مؤید این است که فرصت‌های بین دو کشور بسیار بیشتر از آن چیزی است که ما آرزوی آن را داشتیم و این امر بسیار خوبی است.

وی افزود: ما امروز در چندین زمینه در زمینه انرژی، گردشگری، سرمایه گذاری، زیرساخت ها، کشاورزی و سایر حوزه هایی که کشورها از آن بهره مند می شوند، همکاری می کنیم.

وولیعهد سعودی اظهار کرد که کشورش اولین کشور عربی بود که در دهه 50 با تایلند رابطه برقرار کرد و اکنون ما مشتاقانه منتظر حرکت به مرحله دیگری از روابط بین دو کشور هستیم. امروز شاهد امضای قراردادهای زیادی خواهیم بود و همچنین در آینده درباره فرصت‌های زیادی که در سال آینده روی آن‌ها کار خواهیم کرد، بحث خواهیم کرد.

شاهزاده محمد بن سلمان افزود: من مطمئن هستم که سود این همکاری برای مردم ما و اقتصاد تایلند و سعودی بسیار عالی خواهد بود؛ در پایان از کشور شما به خاطر مهمان نوازی و استقبال خوب و عنایت شما به هیئت سعودی تشکر می کنم.


ولیعهد سعودی و نخست وزیر تایلند در حال حرکت برای برگزاری نشست دوجانبه دیروز در بانکوک (واس)


در ادامه این دیدارها، نخست وزیر تایلند از ولیعهد سعودی و هیئت همراه استقبال و  از حضور در این دیدار و مشارکت در گفت و گوی غیررسمی رهبران کشورهای عضو مجمع همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه قدردانی کرد. 

وی همچنین درود خود را به خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز ابلاغ و بر بر آمادگی برای همکاری با ولیعهد سعودی برای حمایت و تقویت روابط دوجانبه بین دو کشور تاکید کرد.

در پایان این نشست، ولیعهد سعودی و نخست وزیر تایلند شاهد تبادل چندین یادداشت تفاهم بین دولت های سعودی و تایلند بودند که شامل تفاهم نامه ای بین وزارت نیرو سعودی و وزارت انرژی تایلند در زمینه انرژی است که توسط شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی و معاون نخست وزیر و وزیر انرژی سوپاتا پونگ بان میشا رد و بدل شد. همچنین  یک یادداشت تفاهم دیگر برای ایجاد شورای هماهنگی سعودی و تایلند منعقد شد که توسط شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه و دون پرامودوینای  معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه مبادله شد. سومین یادداشت تفاهم همکاری در حوزه گردشگری بین وزارت گردشگری سعودی و وزارت گردشگری و ورزش تایلند و چهارمین یادداشت تفاهم همکاری در زمینه تشویق سرمایه گذاری مستقیم بین سعودی و تایلند بود. پنجمین یادداشت تفاهم نیز بین اداره کنترل و مبارزه با فساد در سعودی و اداره ملی مبارزه با فساد در تایلند در زمینه پیشگیری و مبارزه با فساد منعقد شد.


شاهزاده محمد بن سلمان و نخست وزیر تایلند شاهد تبادل یادداشت های تفاهم بین دو کشور هستند (واس)


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای