صالح الشهری.. حضور تاریخی در «لوسیل» و گل پرهیاهو به «تانگو»

صالح الشهری.. حضور تاریخی در «لوسیل» و گل پرهیاهو به «تانگو»

سه شنبه, 22 نوامبر, 2022 - 16:30
صالح الشهری نام خود را با جوهر طلایی در پنجره تانگو نوشت (AFP)

صالح الشهری مهاجم تیم الهلال در دور اول گروه C با زدن گل تساوی مقابل آرژانتین موفق شد اولین گل تیم ملی سعودی در جام جهانی قطر را به ثمر برساند.

لیونل مسی با یک گل زودهنگام از روی ضربه پنالتی، تانگو آرژانتینی را در دقیقه دهم پیش انداخت، سپس داور در دقیقه 28 گل هم تیمی اش لائوتارو مارتینز را لغو کرد.

الشهری در ابتدای نیمه دوم با گل تساوی «الاخضر السعودی / سبزهای سعودی» در دقیقه 49 به گل آرژانتینی ها پاسخ داد و تنها 4 دقیقه بعد هم بازی اش در الهلال یعنی سالم الدوسری گل دوم تیمش را به ثمر رساند. 

صالح الشهری پس از اعتماد هروه رنار سرمربی فرانسوی تیم ملی سعودی به او و شرکت در بازی های مقدماتی و نهایی جام جهانی، در 13 بازی و 5 بازی دوستانه بین المللی حضور یافت و با این درخشش به این اعتماد پاسخ داد.

حضور در افتتاحیه بازی تاریخی مقابل آرژانتین در جام جهانی و زدن این گل تاریخی را سعودی ها فراموش نخواهند کرد.

الشهری با زدن نهمین گل در دوران حرفه ای خود موفق شد تعداد گل های خود را به 9 گل برساند که مهم ترین آن در بازی تاریخی اش مقابل آرژانتین بود.

الشهری مهارت خود را در سردرگم کردن خطوط دفاعی آرژانتین نشان داد و توانایی خود را در آزار و اذیت مدافعان تانگو که در مقابل ستاره جوان سعودی گیج به نظر می رسدند، برجسته کرد.

شادی معروف الشهری پس از زدن گل، در ورزشگاه «لوسیل» قطر قابل توجه و تاثیرگذار بود، زمانی که او این کار را در حضور 88 هزار هوادار انجام داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای