السودانی در کویت؛ تأکید بر تمایل عراق به ایجاد روابط متوازن با همسایگان

السودانی در کویت؛ تأکید بر تمایل عراق به ایجاد روابط متوازن با همسایگان

با ولیعهد و نخست‌وزیر این کشور دیدار و گفت و گو کرد
پنجشنبه, 24 نوامبر, 2022 - 00:00

شیخ احمد نواف الاحمد الصباح نخست‌وزیر کویت دیروز در کاخ البیان با محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر عراق دیدار و گفت و گو کرد. این اولین سفر نخست‌وزیر عراق از زمان تصدی ریاست دولت به کویت است.

خبرگزاری کویت گفت که مذاکرات الصباح با السودانی در «فضای دوستانه» انجام شد. در این دیدار روابط نزدیک دوجانبه بین دو کشور و راه‌های تقویت آن در زمینه‌های مختلف در راستای تأمین منافع دو کشور و مردم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دو طرف همچنین آخرین تحولات منطقه ای و بین‌المللی و مواضع دو کشور در قبال آنها را مورد بررسی قرار دادند.

آنها بر اهمیت ادامه رایزنی و هماهنگی در مورد موضوعات مورد اهتمام مشترک تأکید کردند.

شیخ مشعل الاحمد الصباح ولیعهد کویت نیز با محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر عراق دیدار کرد.

خبرگزاری عراق گفت که این نشست بر روی «حل و فصل بسیاری از پرونده‌ها مطابق با آنچه از منافع مشترک حمایت می‌کند» متمرکز بود.

این گزارش افزود که ولیعهد کویت بر «تمایل کویت به حمایت از ثبات و رفاه عراق» تأکید کرد.

دفتر رسانه ای نخست‌وزیر عراق در بیانیه ای اعلام کرد که السودانی با شیخ مشعل الاحمد ولیعهد کویت با حضور شیخ احمد نواف الصباح نخست‌وزیر این کشور دیدار کرد.

طبق این گزارش، «در این دیدار روابط دوجانبه دو کشور و راه‌های تحکیم آن در چارچوب پیوندهای تاریخی که آنها را به هم پیوند می‌دهد و تأکید بر تداوم همکاری‌های متقابل در سطوح مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت».

دو طرف بر ادامه گفت و گوها و هماهنگی‌های مشترک در مورد موضوعات مختلف، به نحوی که موجب افزایش ثبات دو کشور و سعادت ملت‌های آنها شود، تأکید کردند.

بر اساس این بیانیه، السودانی بر تمایل عراق به ایجاد روابط متوازن با همسایگان خود بر اساس احترام متقابل و حفظ حاکمیت دو کشور تأکید کرد.

به نوبه خود، ولیعهد کویت، شیخ مشعل الاحمد الصباح از «سفر رسمی السودانی» استقبال و بر استحکام روابط متمایز دو کشور و دو ملت تأکید کرد.

وی بر تمایل کویت برای حمایت از ثبات و رفاه عراق تأکید و از نقش محوری عراق در منطقه و تلاش‌های آن برای تقویت امنیت پایدار در آن قدردانی کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای