«حزب‌الله» به دنبال رئیس‌جمهوری که درباره سلاح «گفت‌وگو» ‌کند

«حزب‌الله» به دنبال رئیس‌جمهوری که درباره سلاح «گفت‌وگو» ‌کند

کارمندان شرکت‌های خارجی برای فرار از مالیات از لبنان خارج می‌شوند
شنبه, 26 نوامبر, 2022 - 12:00

شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله با اعتراف به عمق مناقشه در لبنان بر سر تسلیحات و به اصطلاح «استراتژی دفاعی»، خواستار ارجاع این مناقشه به میز گفت و گو زیر نظر رئیس‌جمهور جدید پس از انتخاب وی شد.

قاسم روز گذشته در سخنانی خواستار روی کار آمدن رئیس جمهوری شد که «توانایی انجام کار نجات با مشارکت همه لبنانی‌ها در موضوع اقتصادی را داشته باشد. همچنین توانایی مدیریت یک میز گفت و گو را داشته باشد که می‌تواند لبنانی‌ها را برای بحث در مورد موضوع استراتژی دفاعی گرد هم آورد».

قاسم افزود: «از آنجایی که بر سر اولویت اقتصاد و مبارزه با فساد توافق داریم، اجازه دهید مسائل مورد اختلاف را برای گفت و گو حل کنیم. طبیعتاً ویژگی های رئیس جمهور حامی گفت وگو در مورد کسانی که اولویت او را در مواضع قبلی خود خلع سلاح مقاومت قرار داده اند، صدق نمی کند».

او معتقد است اگر رئیس جمهور انتخاب نشود، نمی توان وضعیت اقتصادی و اجتماعی و طرح بهبود را جابجا کرد. وی گفت که حزب الله تنها مسئول عدم انتخاب رئیس جمهور نیست.

وی افزود: ما تعداد معینی نماینده داریم. ما بر میزان این تعداد در انتخاب رئیس جمهور تأثیر می‌گذاریم و سایر جناح‌ها هر کدام به اندازه تعدادشان تأثیر می‌گذارند. هیچ اکثریتی برای هیچ بلوکی برای تصمیم گیری در مورد وضعیت وجود ندارد.

وی خواستار توافق بر سر مشخصات رئیس جمهور بین بیشترین جناح ها و نمایندگان شد.

از سوی دیگر، تصمیم افزایش مالیات بر کارمندان در لبنان، با توجه به میزان مالیات و نحوه محاسبه آن، باعث سردرگمی شرکت ها و کارمندانی شد که از خارج از لبنان حقوق به دلار دریافت می کنند.

در این میان، گزارش هایی در مورد قصد برخی شرکت ها برای مهاجرت از لبنان منتشر شده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای