اسکات ایستوود به «الشرق الاوسط»: العلا یک منطقه حفاظت شده ملی و خیلی زیباتر از چیزی بود که تصور می کردم

اسکات ایستوود به «الشرق الاوسط»: العلا یک منطقه حفاظت شده ملی و خیلی زیباتر از چیزی بود که تصور می کردم

همه چیز برای فیلمبرداری در منطقه آماده است
پنجشنبه, 22 دسامبر, 2022 - 14:15
اسکات ایستوود در منطقه العلا (الشرق الاوسط)

زیبایی شهر العلا نگاه ها را به خود خیره کرده است. اینجا یک مکان ایده آل برای فیلمسازان جهان است که به دنبال شهر بی سر و صدا می گردند تا آثارشان را فیلمبرداری کنند و مناظر طبیعی و زیبای العلا را به تصویر بکشند.

العلا همچنین برای علاقمندان به هنرهای تجسمی و عکاسی یک واحه فرهنگی و طبیعی جذاب است که تابلوهای هنری بی نظیر مثل نمادهای معماری باستان و مدرن در خور ثبت و نقاشی را در خود جای داده.

شهر با قدمت ۲۰۰ هزار ساله العلا در شمال غرب سعودی منطقه حجر را در خود جای داده است. حجر اولین قطب باستانی سعودی بود که در فهرست یونسکو ثبت شد. اسکات ایستوود ستاره هالیوود در جریان بازدید از منطقه گفت «العلا و حجر ظرفیت های بی نظیری دارند و از قابلیت تبدیل شدن به لوکیشن های اصلی فیلمبرداری فیلم های هالیوود در آینده برخوردارند». با این اوصاف آیا العلا به زودی «هالیوود آسیا» می شود؟

ایستوود در گفتگو با «الشرق الاوسط» افزود «این اولین دفعه است که به استان العلا سفر می کنم و خیلی زیباتر از چیزی است که تصور می کردم. العلا یک منطقه حفاظت شده ملی است. ما در آمریکا به چنین اماکن زیبایی مناطق حفاظت شده ملی می گوییم. از این منطقه حفاظت شده در سعودی که ثروت های طبیعی ارزشمندی دارد به خوبی صیانت می شود».


ایستوود سفر به العلا را دلپذیر توصیف کرد


ایستوود خاطر نشان کرد «مناظر طبیعی العلا بسیار زیبا هستند و حس می کنم در سیاره دیگری سیر می کنم. مطمئنم که العلا بهترین لوکیشن فیلمبرداری برای بسیاری از فیلم ها در آینده می شود. این مکان آرام به انسان آرامش می دهد».

او در پاسخ به سوالی درباره قابلیت های العلا برای تبدیل شدن به لوکیشن اصلی فیلمبرداری در آینده گفت «العلا یک مکان آماده برای فیلمبرداری است. مردم میلیون ها دلار می دهند تا در مکان مشابه اینجا فیلمبرداری کنند. عجب جای قشنگی است».

ایستوود که برای اولین بار به سعودی سفر کرد و تا حالا به هیچ جای خاورمیانه به جز دبی نرفته خاطر نشان کرد «العلا یک مکان ویژه است و دارم تصور می کنم که خیلی از فیلم ها مثل «مد مکس» و «ایندیانا جونز» و «تل ماسه» و «جنگ ستارگان» را می شود در العلا فیلمبرداری کرد».

او گفت که سفرش به العلا دلپذیر و جالب و تفریحی بوده و به تالار مرایا که محل برگزاری کنسرت در العلا است هم رفته است و با دیدن آن تالار بزرگ و شگفت انگیز ذوق زده شده و در آن تالار چندین عکس گرفته است.

ایستوود درباره بازدید از منطقه باستانی حجر اضافه کرد «حجر فوق العاده زیبا و جذاب است. بنده تا حالا به اماکن تاریخی خاورمیانه مثل پترا و غیره سفر نکرده ام اما مناظر طبیعی حجر حرف ندارد و فرصتی داشتم تا یک برنامه محلی زیبای نورپردازی و موسیقی را تماشا کنم».


ایستوود به تالار مرایا در شهر العلا رفت

 

ایستوود عاشق گرما و دریا و مناطق گرمسیری است. او معمولا در چنین اماکن گرم و آرام موبایلش را در اتاق هتلش می گذارد و بدون موبایل به بیرون می رود و با خود خلوت می کند.

او خاطر نشان کرد «پارسال ۳ فیلم پشت سر هم داشتم و حالا دوست دارم اندکی استراحت کنم و فعلا در هیچ فیلمی بازی نمی کنم».

ایستوود درباره کارهای آینده خود اضافه کرد که برای بازی در یک فیلم که از یک داستان واقعی برگرفته شده در سه ماه اول سال ۲۰۲۳ آماده می شود. این فیلم در اسپانیا فیلمبرداری می شود و بعد هم در یک فیلم اکشن و هیجانی بازی می کند که امیدوار است مورد پسند واقع شود.

اسکات ایستوود فرزند بازیگر و کارگردان معروف کلینت ایستوود و جاسلین ریوز است.

او بدون نام پدری اش وارد عرصه بازیگری شد تا مسیر بازیگری را مثل دیگران طی کند اما پس از مدتی از این کار منصرف و متوجه قدرت و اهمیت اسم ایستوود در صنعت سینما شد.

ایستوود در ۲۰۰۸ در رشته مهندسی ارتباطات فارغ التحصیل شد. او در نقش های کوتاه در فیلم های پدرش خودش را به سینماگران معرفی کرد و بعد در آوریل ۲۰۱۰ در فیلم Enter Nowhere و در ۲۰۱۴ با حضور در نقش مکمل در فیلم Fury درخشید.
او در ۲۰۱۵ در اقتباس سینمایی فیلم The Longest Ride نقش اصلی را عهده دار شد و در فیلم Snowden  نیز بازی کرد که درباره سرگذشت ادوارد اسنودن کارشناس کامپیوتر و افشاگر اطلاعات محرمانه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا است.

اسکات ایستوود در فیلم Wrath of Man بازی کرد که از آغاز اکران در هفتم ماه مه ۲۰۲۲ حدود ۷۱ میلیون دلار فروش داشته است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای