سطار؛ فرصت برباد رفته و رویای کودکی که کابوس شد

سطار؛ فرصت برباد رفته و رویای کودکی که کابوس شد

تازه های محصولات سینمایی سعودی به زودی اکران می شود
چهارشنبه, 28 دسامبر, 2022 - 13:15

ساخت اولین فیلم کمدی کمپانی سعودی «افلام الشمیسی» که در حوزه تولید فیلم کمدی و اکشن خانوادگی سعودی فعالیت می کند پایان یافت و اواخر دسامبر اکران می شود. فیلم «سطار» ژانر اجتماعی و کمیک است. 

صنعت سینمای سعودی شاهد رونق بی سابقه است و کمپانی های فیلم سعودی در حال توسعه و گسترش برای مطرح شدن در صنعت سینمای عربی و رقابت در عرصه بین المللی هستند. «سطار» برای اولین بار در دوره آخر جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ به نمایش گذاشته شد و مورد ستایش منتقدان و حضار قرار گرفت. «سطار» جدیدترین محصول سینمایی سعودی به شمار می رود.

ابراهیم الخیر الله رئیس اجرایی کمپانی سعودی «افلام الشمیسی» گفت «اکران اولین محصول این کمپانی مایه افتخار است. «افلام الشمیسی» یکی از برندهای تجاری و زیر مجموعه «تلویزیون ۱۱» است که برای تولید محصولات محبوب و عامه پسند و پرفروش برای مخاطبان سعودی و عربی فعالیت می کند».

تریلر فیلم کمدی و اکشن خانوادگی جدید « سطار: عودة المخمس الأسطوري» عرضه شده و درباره فرصت بزرگی است که «سعد» برای رسیدن به آرزویش و تبدیل شدن به یک کشتی گیر بزرگ به آن دست پیدا می کند اما این رویا خیلی زود به کابوس تبدیل می شود.

ماجرا وقتی آغاز می شود که دوست دختر «سعد» از او جدا می شود و «سعد» حال خوبی ندارد و ناامید است. «علی هوغن» یکی از مدیران برنامه طراز اول کشتی گیران در منطقه تصمیم می گیرد که آرزوی «سعد» را برآورده کند و او را به ورود به دنیای کشتی و معروف شدن تشویق می کند. «سعد» با «عبد الخالق» مربی کشتی پاکستانی تبار آشنا می شود. «عبد الخالق» با دوره های آموزشی لازم «سعد» را برای حضور در مسابقات بزرگ کشتی آزاد آماده می کند.

ابراهیم الحجاج نقش «سطار» و عبد العزیز الشهری نقش «علی هوغن» را بازی می کنند. خانم شهد القفاری در نقش «فلوه» و ابراهیم الخیر الله در نقش «عبد الخالق» در این فیلم ظاهر می شوند.

الخیر الله با ابراز خشنودی درباره اینکه اولین محصول کمپانی «سطار» یک فیلم کمدی است گفت «این فیلم را طبق سلیقه سعودی ها ساختیم و امیدواریم که مورد پسند مخاطبان سعودی و کشورهای عربی قرار بگیرد. دست اندرکاران فیلم به خاطر اولین تجربه کاری خانم شهد القفاری در عرصه بازیگری خوشحالند. شهد القفاری در کنار ابراهیم الحجاج در بسیاری از سکانس های کمدی و رمانتیک ظاهر می شود. عبد العزیز الشهری هم نقش خود را به خوبی بازی کرد. او در این فیلم با تلاش و کوشش سطار را به دنیای پرشکوه و جاودانگی می برد».

این فیلم ساخته عبد الله العراک از کویت و تهیه کنندگی احمد موسی است. ابراهیم الخیر الله مدیر اجرایی تولید است.

اکران ویژه فیلم «سطار» در دومین جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ با حضور تعدادی از بازیگران و تولیدکنندگان فیلم انجام شد. محمد الترکی دبیر جشنواره و جمانه الراشد رئیس هیات مدیره جشنواره و گروهی از خبرنگاران و منتقدان هنگام نمایش این فیلم حضور داشتند.

کمپانی «افلام الشمیسی» گفت این فیلم ۲۹ دسامبر روی پرده سالن های سینمای سعودی می رود. پیش فروش بلیت ها ۱۷ دسامبر آغاز شده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای