۲۹ اثر ۱۷ خطاط برای حمایت از سازمان های خیریه سعودی

۲۹ اثر ۱۷ خطاط برای حمایت از سازمان های خیریه سعودی

حراجی آنلاین و ابتکار ویژه کودکان سرطانی
چهارشنبه, 28 دسامبر, 2022 - 13:15
گوشه ای از نمایشگاه ویژه حمایت از کودکان سرطانی (الشرق الاوسط)

۱۷ خطاط سعودی در یک ابتکار حمایت از کودکان سرطانی ۲۹ اثر هنری خطاطی عربی را در یک حراج خیریه آنلاین به نمایش گذاشتند.

این ابتکار توسط سازمان خیریه سند زیر نظر شاهدخت عادله بنت عبد الله رئیس هیات مدیره این سازمان از ۱۸ تا ۳۱ دسامبر در شهر ریاض برگزار می شود.

حراج آنلاین این آثار خوشنویسی به هدف ایجاد یک پلتفرم تعاملی بین هنرمندان و علاقمندان به هنر برای نمایش آثارشان و استفاده از این آثار برای حمایت از سازمان های خیریه برپا شده است. افزایش آگاهی و مسئولیت پذیری اجتماعی در عرصه های گوناگون از اهداف دیگر این حراج است.

شاهدخت عادله بنت عبد الله گفت «امسال سال خط عربی است که یکی از هنرهای باشکوه و الهام بخش است. خطاطی عربی از جایگاه معنوی برخوردار بوده و متاثر از سرگذشت حرفه ای خطاط و سبک خوشنویسی او است».

او اضافه کرد «وجود خطاطان و هنرمندان کار بلد و حرفه ای و با استعداد بیانگر غنای خط عربی است که می تواند الگوی سخاوتمندی باشد».

شاهدخت عادله توضیح داد «سود این حراجی برای پرداخت هزینه یک کودک سرطانی خرج می شود که این یکی از برنامه های سازمان خیریه حمایت از کودکان سرطانی موسوم به سند است. بیش از ۸۰۰ کودک در سال تحت پوشش سند قرار دارند و این سازمان کمک ماهانه ۱۰۰۰ ریالی به خانواده های کودکان سرطانی به منظور تامین نیازمندی های کودک در دوره درمان ارایه می کند.

ریم الحجیلان مدیر سازمان خیریه کمک به کودکان سرطانی سند درباره دلایل انتخاب خط عربی به عنوان سوژه حراج امسال گفت «زبان عربی یکی از ارکان تنوع فرهنگی بشریت و یکی از زیباترین زبان های دنیا است. ما به زبان عربی افتخار می کنیم».

او افزود ما به مناسبت روز جهانی زبان عربی که ۱۸ دسامبر است تصمیم گرفتیم که سوژه امسال حراج خیریه ما درباره یکی از زیباترین و اصیل ترین هنرهای عربی یعنی خط عربی است که در تزیینات مساجد و کاخ ها حضور چشمگیر دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای