رالی داکار ۲۰۲۳ سعودی؛ برتری ناصر العطیه در مرحله دوم

رالی داکار ۲۰۲۳ سعودی؛ برتری ناصر العطیه در مرحله دوم

سه شنبه, 3 ژانویه, 2023 - 11:30
 العطیه موفق شد از سوراخ‌های روی لاستیک های رقبای خود بهره برداری کند (رویترز)

ناصر العطیه از قطر، راننده تویوتا و مدافع عنوان قهرمانی، از تمام تجربیات بیابانی خود استفاده کرد و دوشنبه در مرحله دوم چهل و پنجمین دوره رالی داکار در سعودی  قهرمان شد.

این دوره به مدت ۱۶ روز برگزار می‌شود و این برای چهارمین دوره پیاپی است که سعودی میزبانی مسابقات را بر عهده دارد. 

در حالی که بسیاری از برجسته‌ترین رقبای او با مجموعه‌ای از سوراخ در لاستیک ها روبرو شدند، به ویژه سباستین لوب فرانسوی (پرودایو) که نزدیک به یک ساعت و نیم را از دست داد، العطیه ۱۴ ثانیه از اریک ون لون هلندی (اوردرایو) جلوتر افتاد.

کارلوس ساینز (آئودی) اسپانیایی با ۵ دقیقه و ۵ ثانیه عقب افتادن در جایگاه سوم قرار گرفت و همین کافی بود تا او در جدول رده بندی کلی با ۲ دقیقه و ۱۲ ثانیه برتری از العطیه پیش بیفتد.

متیو سرادوری فرانسوی (قرن) با ۲۴ دقیقه و ۵۵ ثانیه کمتر از ساینس سوم شد.

راننده قطری فاصله را با ساینس به 5 دقیقه کاهش داد.

مسابقات در مسیری ۵۰۰۰ کیلومتری از کمپ دریایی در نزدیکی ینبوع در سواحل دریای سرخ آغاز و در شهر دمام در سواحل خلیج به پایان خواهد رسید. 

رقابت امسال در مسیری طولانی‌تر و دشوارتر از قبل برگزار می‌شود و مرحله ویژه اول دیروز به مسافت ۳۶۸ کیلومتر در منطقه کمپ دریایی برگزار شد.

 در مجموع ۵۵۱ وسیله نقلیه در رقابت‌ها شرکت کردند. 

در دوره قبل در سال ۲۰۲۲، در بخش موتوربایک سم ساندرلند از بریتانیا، در بخش کوآد بایک، لکساندر ژیرو از فرانسه، اتومبیل رانی ناصر العطیه از قطر، اتومبیل‌های مدل آزمایشی سبک فرانسیسکو لوپس از شیلی، یو تی وی، آستین جونز از آمریکا، در بخش کامیون دیمیتری سوتنیکوف از روسیه و در بهش اتومبیل‌های کلاسیک سرژ مونیو از فرانسه قهرمان شدند.  

سباستین لوب راننده مشهور فرانسوی و دارنده ۹ عنوان قهرمانی جهان در این دوره رالی داکار نیز حاضر شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای