ریما بنت بندر: رابطه ریاض و واشنگتن مساله بنیادین برای ثبات در جهان است

ریما بنت بندر: رابطه ریاض و واشنگتن مساله بنیادین برای ثبات در جهان است

چهارشنبه, 18 ژانویه, 2023 - 18:30
شاهدخت ریما بنت بندر

شاهدخت ریما بنت بندر بن سلطان بن عبد العزیز سفیر سعودی در آمریکا گفت رابطه بین ریاض و واشنگتن مساله بنیادین برای ثبات در جهان است.

او در اظهاراتی در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۳ در داووس سوئیس روز چهارشنبه (۱۸ ژانویه) افزود‌ «آمریکا شریک راهبردی سعودی است و ما با واشنگتن رابطه بلند مدت داریم».

شاهدخت ریما بنت بندر خاطر نشان کرد «بله گاهی پیش آمده که روابط به اختلاف و کشمکش کشیده بشود اما هیچ چیز منکر این واقعیت نیست که ما دو متحد استراتژیک و دوست هستند و این رابطه برای جهان حائز اهمیت است».

هیات عالیرتبه سعودی به ریاست شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبد الله وزیر خارجه در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد داووس سوئیس در ۲۰۲۳ شرکت می کنند. نشست امسال با هدف افزایش همکاری بین المللی و ایجاد راهکارهای مشترک برای مقابله با چالش های ژئوپلیتیکی و اقتصادی و توسعه ای و اجتماعی برگزار می شود.

محمد الجدعان وزیر دارایی سعودی در پاسخ به سوالی درباره سفر رئیس جمهور چین به سعودی در میزگردی که برگزار شد گفت «چین و آمریکا برای سعودی از اهمیت بسیاری برخوردارند و سعودی برای «از بین بردن فاصله و شکاف» بین دو غول و رقیب اقتصادی دنیا تلاش می کند».

هیات سعودی در نشست داووس برنامه های متعددی دارد که عمدتا روی پیشرفت انجام گرفته در برنامه های سند چشم انداز ۲۰۳۰ و روند تحول و توسعه به منظور ایجاد اقتصاد شکوفا و متنوع و باز به روی زمینه های همکاری مشترک با کشورهای دنیا تمرکز دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای