مجمع بین المللی بشردوستانه ریاض در فوریه برگزار می شود

مجمع بین المللی بشردوستانه ریاض در فوریه برگزار می شود

چهارشنبه, 18 ژانویه, 2023 - 00:30

سومین دوره مجمع بین المللی بشردوستانه ریاض ۲۰ و ۲۱ فوریه در پایتخت سعودی زیر نظر ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین و با حضور جمع کثیری از سران و کمک کنندگان و کارکنان و پژوهشگران در حوزه کار بشردوستانه از کشورهای مختلف برگزار می شود.

این نشست دو روزه توسط مرکز امداد و اقدامات بشردوستانه ملک سلمان و با همکاری با سازمان ملل و نهادهای انسانی وابسته برگزار می شود و فرصت بزرگ برای گردهمایی کارشناسان و مراکز تصمیم گیری کلان از تمام گروه های جامعه انسانی بین المللی به شمار می رود.

نمایندگان عالی رتبه موسسات و نهادهای بین المللی و منطقه ای و بومی در این جلسه حضور خواهند داشت.

سومین نشست مجمع بین المللی بشردوستانه در ریاض در امتداد دو دوره قبلی برگزار می شود و شرکت کنندگان درباره تحولات تازه اقدامات بشردوستانه و امداد رسانی و ایجاد تدابیر عملی و موثر متناسب با نیازمندهای در حال تحول گفتگو می کنند.

سومین دوره مجمع بین المللی بشردوستانه در ریاض هدف افزایش گفتگو و کانال های ارتباطی بین سران و کمک کنندگان و کارکنان و پژوهشگران وتبادل تجربه و نظرات و اندیشه و اقدامات و الگوهای بهینه و فعال سازی رویکرد تعاملی بین اقدامات بشردوستانه و توسعه و صلح را در راستای برقراری پایداری و توسعه فراگیر دنبال می کند.

استفاده بهینه و حداکثری از فناوری و تحول دیجیتالی برای خدمت به اقدامات بشردوستانه و معرفی فرصت ها و چالش ها در این حوزه و ایجاد راهکارهای ابتکاری و پایدار و موثر برای واکنش سریع و تشویق و شرکت دادن جوانان در اقدامات داوطلبانه و بشردوستانه از دیگر اهداف نشست ریاض هستند.

چندین موضوع اصلی در ارتباط با تحول در نیازمندی های انسانی و راهکارهای واکنش و تامین آن و جمع آوری داده ها و تحلیل آنها برای افزایش راندمان اقدامات بشردوستانه و استفاده از تدابیر پیشگیرانه و افزایش انعطاف پذیری در جوامع بومی و شیوه های دست یابی به اهداف توسعه پایدار از مسیر فعال سازی خط مشی تعاملی بین حوزه اقدامات بشردوستانه و توسعه و صلح و تغییر اقلیم مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای