الفالح اعلام کرد: برنامه سعودی برای تولید ۵۰۰ هزار خودروی الکتریکی در سال

الفالح اعلام کرد: برنامه سعودی برای تولید ۵۰۰ هزار خودروی الکتریکی در سال

وی به «الشرق الاوسط» گفت که سرمایه‌گذاری خارجی اکنون به ۳ درصد تولید ناخالص داخلی رسیده‌است
شنبه, 21 ژانویه, 2023 - 10:45
خالد الفالح وزیر سرمایه‌گذاری پادشاهی عربی سعودی

خالد الفالح وزیر سرمایه‌گذاری پادشاهی عربی سعودی با اشاره به پروژه مشارکت جدید سعودی و یک شرکت بین‌المللی برای تولید خودروهای برقی، اعلام کرد که این کشور به دنبال تولید سالانه ۵۰۰ هزار خودروی الکتریکی تا سال ۲۰۳۰ است.

الفالح در مصاحبه با «الشرق الاوسط» در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد در داووس گفت که تلاش‌ها برای تنوع بخشیدن به اقتصاد به شدت ادامه دارد.

وی تأکید کرد که سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی نزدیک به ۳ درصد از تولید ناخالص داخلی سعودی شده‌است و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ به ۵٫۷ درصد برسد.

الفالح عواملی از جمله قدرت بخش بانکی، ثبات سیاسی و اقتصادی، مشوق‌های مالی، منابع انسانی، انرژی و پایداری را باعث تبدیل سعودی به مقصدی برای زنجیره‌های تأمین جهانی عنوان کرد.

در حالی که صندوق بین‌المللی پول دربارهٔ کاهش رشد اقتصاد جهانی هشدار می‌دهد، سعودی در حال دستیابی به سطوح بالایی از رشد است و به جذب سرمایه‌گذاری ادامه می‌دهد.

الفالح معتقد است که ثبات سیاست‌ها در پادشاهی، ثبات محیط نظارتی، اقتصادی و قانون گذاری، رتبه اعتباری و واحد پول عربستان سعودی، علاوه بر وجود نقدینگی و تأمین مالی، عواملی هستند که آسایش سرمایه‌گذاری در سعودی را افزایش می‌دهند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای