جاسم البدیوی دبیر کل جدید شورای همکاری خلیج شد     

جاسم البدیوی دبیر کل جدید شورای همکاری خلیج شد     

یکشنبه, 29 ژانویه, 2023 - 13:15
  نایف الحجرف (سمت راست) و جاسم البدیوی دبیر کل جدید شورای همکاری خلیج (الشرق الاوسط)

جاسم محمد البدیوی از کویت فعالیت خود را به عنوان دبیر کل جدید شورای همکاری کشورهای عربی خلیج از اول فوریه آغاز خواهد کرد.

دکتر نایف الحجرف دبیر کل شورای همکاری کشورهای عربی خلیج ضمن در پیامی انتخاب جاسم محمد البدیوی به عنوان دبیر شورای همکاری خلیج را تبریک و از انتخاب وی استقبال کرد. 

دکتر الحجرف در این پیام برای البدیوی آرزوی موفقیت در و‍ظایف و مسئولیت های واگذار شده به او و هدایت موفق نهاد دبیر خانه و تلاش برای افزایش و تثبیت روند اقدام مشترک خلیجی به منظور دست یابی به اهداف متعالی شورای همکاری کرد و افزود هدف افزایش همکاری و یکپارچگی و همگرایی بین اعضای شورای همکاری و عمل به توصیه های سران کشورهای شورا است.

الحجرف ضمن ستایش از کارنامه درخشان جاسم البدیوی در حوزه دیپلماتیک گفت «این تجربه بی گمان در تحکیم جایگاه شورای همکاری در منطقه و جهان سهیم خواهد بود و دستاوردهای پیشین این شورا را حفظ و در راستای افزایش دستاوردها و موفقیت ها حرکت می کند».

جاسم محمد البدیوی متولد ۲۲ فوریه ۱۹۶۸ مدرک کاردانی رشته مطالعات دیپلماتیک دانشگاه آکسفورد در ۱۹۹۳ دارد و در سال ۱۹۹۱ موفق به اخذ مدرک کارشناسی رشته رسانه از دانشگاه یوتا در آمریکا شد.

او پیشتر در چند پست دیپلماتیک فعالیت داشته است که از جمله آن می توان به این موارد اشاره کرد: سفیر کشور کویت در آمریکا در سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ و سفیر غیر مقیم کویت در لوکزامبورگ از ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲ و رئیس هیات اعزامی کویت به اتحادیه اروپا از ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲ و رئیس هیات اعزامی کویت در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲ و سفیر کویت در بلژیک از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲ و سفیر کویت در جمهوری کره جنوبی از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ و معاون مدیر دفتر معاونت وزارت خارجه از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ و معاون رئیس نمایندگی سفارت کویت در آمریکا در اکتبر ۲۰۱۱ و مشاور سفارت کویت در آمریکا در ۲۰۰۷ و سفیر کویت در آمریکا در ۲۰۰۱ و سفیر کویت در اتریش و نمایندگی دائم کویت در سازمان ملل در وین از ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ و سفیر کویت در  ژاپن از ۱۹۹۳ تا  ۱۹۹۷ بوده است.

او در سال ۱۹۹۲ در سمت وابسته دیپلماتیک معاونت وزارت خارجه و معاونت دفتر نخست ووزیری کویت آغاز به کار کرد و ریاست هیات کویت را در رویدادها و نشست های بین المللی متعددی بر عهده داشت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای