وزیر خارجه مصر امروز به دمشق می رود

وزیر خارجه مصر امروز به دمشق می رود

اسد با هیئتی از اتحادیه پارلمان های عربی دیدار کرد
دوشنبه, 27 فوریه, 2023 - 12:15
سامح شکری وزیر خارجه مصر (آرشیویی)

سفیر احمد ابوزید، سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه مصر اعلام کرد، سامح شکری وزیر امور خارجه مصر امروز سفر خود را به سوریه و ترکیه با هدف انتقال پیام همبستگی مصر به ترکیه و سوریه در پی فاجعه خسارت بار زلزله آغاز می کند.

این سخنگوی رسمی دیروز گفت که شکری در دیدارهای خود آمادگی دائم قاهره برای کمک به آسیب دیدگان در مناطق آسیب دیده و ایستادگی دولت و مردم مصر در حمایت از برادران خود را تاکید خواهد کرد.

همچنین هیئتی از اتحادیه پارلمانی عربی که شامل روسای مجالس چندین کشور عربی بود، دیروز از بغداد، جایی که جلسات اتحادیه به پایان رسید، به دمشق سفر کرد. این هیئت با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار کرد که امیدها برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب پس از 12 سال لغو کرسی آن را زنده کرد.

در همین زمینه دکتر حنفی جبلی رئیس پارلمان مصر گفت که «سوریه به جایگاه طبیعی خود در اتحادیه عرب باز خواهد گشت».

محمد الحلبوسی، رئیس اتحادیه بین المجالس عربی نیز به نوبه خود گفت: این هیأت آمده بود تا همبستگی خود را با سوریه و اهمیت کار در همه سطوح برای بازگشت دمشق برای ایفای نقش فعال خود در محیط های عربی آن تاکید کند.

این اظهارات از سوی خبرگزاری عربی سوریه (سانا) گزارش شده است.

سانا به نقل از اسد گفت که سفر این هیأت به سوریه برای مردم سوریه معنای زیادی دارد، زیرا نشان می دهد که برادران عرب آنها در شرایط سخت جنگ تروریستی و عواقب زلزله در کنار آنها ایستاده اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای