دختران زیر ۱۷ سال سعودی.. حضور بین‌المللی جدید در دنیای فوتبال

دختران زیر ۱۷ سال سعودی.. حضور بین‌المللی جدید در دنیای فوتبال

یکشنبه, 5 مارس, 2023 - 21:45
یک دختر جوان سعودی در اولین بازی دوستانه مقابل کویت با سر ضربه می‌زند (سایت فدراسیون سعودی)

تیم ملی فوتبال دختران سعودی (زیر ۱۷ سال) پس از رویارویی با همتای کویتی خود، اولین بازی فوتبال تاریخ خود را به ثبت رساند که سبزها در ورزشگاه بین‌المللی جابر الاحمد کویت با چهار گل شکست خورد.

این بازی بخشی از برنامه تدارکاتی است که تا نهم ماه جاری ادامه دارد و تیم‌های ملی سعودی و کویت چهارشنبه هفته آینده دوباره به مصاف هم خواهند رفت.

در ترکیب تیم الاخضر با هدایت استلا گوتال کروات سرمربی تیم جوانان ۲۴ بازیکن به شرح زیر هستند:

رند الزهرانی، منیرة الغنام، فجر سعد، جنی سلامة، ماریا باغفار، لولوة موسی، نوف العطوی، هناء إسماعیل، دیالا الصبان، لیان الیافعی، مجد العتیبی، مایا الزهرانی، لمی الرمیزان، فجر سقاف، بسمة الشنیفی، هیا أحمد، لولو الجعوینی، فاطمة منصور، حصة محمد، لیان صالح، لولوة صالح، حلا الشدوخی، زهرة باحمید و مرام الیحیا.

این لیست شامل ۶ بازیکن شاغل در لیگ برتر زنان، ۵ بازیکن در لیگ دسته اول زنان و ۱۳ بازیکن از مراکز آموزشی منطقه ای از مناطق مختلف پادشاهی است.

شایان ذکر است که این اردو سومین اردو در قالب یک برنامه آماده‌سازی بلندمدت است که با برنامه استعدادیابی و سپس اردوی تدارکاتی برای بازی‌های آتی آغاز شد.

به نوبه خود، لمیاء بنت ابراهیم، یکی از اعضای هیئت مدیره فدراسیون فوتبال سعودی و ناظر عمومی مدیریت فوتبال زنان، رونق گرفتن فوتبال زنان در این کشور را ستود که از حمایت سخاوتمندانه رهبری خردمند و هیئت مدیره فدراسیون فوتبال سعودی برخوردار است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای