النواف مجدداً برای تشکیل دولت کویت منصوب شد

النواف مجدداً برای تشکیل دولت کویت منصوب شد

السعدون: در صورت عدم حضور دولت، جلسه سه شنبه برگزار نمی‌شود
یکشنبه, 5 مارس, 2023 - 21:45

شیخ مشعل الاحمد الصباح ولیعهد کویت، به عنوان نائب امیر این کشور که در سفر ایتالیا به سر می‌برد، با صدور حکمی شیخ احمد نواف الاحمد الصباح را به عنوان نخست‌وزیر مسئول تعیین اعضای کابینه جدید منصوب کرد.

شیخ احمد نواف الاحمد الصباح، نخست‌وزیر، در ۲۳ ژانویه، استعفای دولت خود را در پی اختلاف نظر با مجلس شورای ملی (پارلمان) در زمینه تصویب برخی قوانین از جمله قانون معافیت بدهی‌ها و موضوع استیضاح برخی وزرا، به شیخ مشعل الاحمد الصباح ولیعهد تسلیم کرد.

این استعفا پس از آن صورت گرفت که دولت بر موضع خود در خصوص بازگرداندن گزارش‌های کمیته مالی بدون تعهد به کمیسیون‌ها تأکید کرد و خواستار پس گرفتن استیضاح عبدالوهاب الرشید وزیر دارایی و براک الشیتان وزیر دولت در امور کابینه شد.

در پی آن، در ۲۶ ژانویه امیر کویت استعفای شیخ احمد النواف و اعضای دولت وی را پذیرفت و او را به عنوان رئیس دولت پیشبرد أمور منصوب کرد.

از سوی دیگر، احمد عبدالعزیز السعدون، رئیس پارلمان، روز گذشته با اشاره به دلایل و شواهدی تاریخی، از تصمیمات خود مبنی بر تعویق جلسات شورای ملی به دلیل عدم حضور دولت دفاع کرد.

السعدون در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که در صورت عدم حضور دولت در جلسه فردا سه شنبه، فارغ از رسیدن یا نرسیدن به حد نصاب، برگزار نخواهد شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای