جشنواره زمستان طنطوره با زیبایی جادویی و جاذبه های العلا آغاز شد

با برنامه های تفریحی بی مانند و بزرگداشت شعر عربی 
گوشته ای از جشنواره سابق زمستان طنطوره (الشرق الاوسط)
  گوشته ای از جشنواره سابق زمستان طنطوره (الشرق الاوسط)
TT

جشنواره زمستان طنطوره با زیبایی جادویی و جاذبه های العلا آغاز شد 
گوشته ای از جشنواره سابق زمستان طنطوره (الشرق الاوسط)
  گوشته ای از جشنواره سابق زمستان طنطوره (الشرق الاوسط)

پنجمین جشنواره زمستانی طنطوره روز پنجشنبه (۲۱ دسامبر) با برنامه های متنوع و بی سابقه آغاز شد. العلا و جاذبه هایش سوژه اصلی دوره کنونی این فستیوال است.
جشنواره زمستان طنطوره که طولانی ترین جشنواره فرهنگی و تفریحی در منطقه است میزبان علاقمندان به تفریح و سرگرمی در ۶ هفته است تا از رویدادها و نمایش ها و برنامه های منحصربه فرد طنطوره از ۲۱ دسامبر تا ۲۷ ژانویه لذت ببرند.

عکس آرشیوی از جشنواره زمستان طنطوره (الشرق الاوسط)

این فستیوال تفریحی با مجموعه ای از تفریحات بین المللی و برنامه های آخر هفته خلاقانه و فعالیت های فرهنگی جذاب برگزار می شود و بازدید کنندگان و مهمانان از یک فرصت فوق العاده برای لذت بردن از دنیای موسیقی و هنر و ورزش و فشن در محیط طبیعی و زیبای العلا برخوردارند.
رامی المعلم معاون رئیس بخش مدیریت و بازاریابی مقاصد گردشگری در کمیسیون سلطنتی استان العلا گفت «در نظر داریم این دوره بهترین دوره جشنواره زمستان طنطوره باشد و با برنامه های نوآورانه و تفریحات بی مانند می خواهیم یک تجربه بی مانند به بازدید کنندگان ارایه دهیم تا بهترین لحظات را در العلا سپری کنند. برنامه های این دوره عمدتا روی سال شعر عربی تمرکز دارد».
المعلم افزود «هر دوره از جشنواره زمستان طنطوره با دوره های قبلی تفاوت دارد و سوپرایزها و ماجراجویی هایی بیشتری به همراه دارد. همواره برای اضافه کردن برنامه های نوآوارانه در این فستیوال تلاش می کنیم تا مهمانان یک تجربه بی نظیر و فراموش نشدنی داشته باشند».

عکس آرشیوی از جشنواره زمستان طنطوره (الشرق الاوسط)

جشنواره زمستان طنطوره امسال رویداد مهم بزرگداشت میراث و تاریخ پربار زبان عربی در العلا را نیز دارد که از پنجشنبه ۲۱ دسامبر تا ۲۱ ژانویه خواهد بود. بازدید کنندگان از العلا می توانند در این مدت با جنبه های گوناگون زبان عربی و تاثیر زبان عربی بر هنر و ادبیات و موسیقی و جامعه از طریق کارگاه ها و نمایشگاه ها و میزگردها و نمایش های لایو آشنا شوند.
معرفی سرگذشت شاعران در روزهای پنجشنبه و جمعه یکی از همین برنامه هاست که با همکاری وزرات فرهنگ سعودی در قالب سال شعر عربی ۲۰۲۳ برگزار می شود. بیش از ۳۰ هنرمند به نمایش های زنده سرگذشت و میراث پربار ۱۴ شاعر پرآوازه عرب می پردازند. این نمایش های جذاب متناسب با رده های مختلف سنی و سلایق گوناگون هستند و روح شعر عربی را به مرکز شهر قدیمی العلا می برند.
نمایشنامه موزیکال جمیل و بثینه در مرایا ۲۲ دسامبر برگزار و با آهنگ اختصاصی زینه عماد خواننده با استعداد سعودی و با الهام از العلا آغاز می شود. این آهنگ را فهد المساعد شاعر سعودی سرشناس برای این نمایشنامه و عشق جمیل و بثینه نوشته است که رویدادهایش در العلا در زمان قدیم رخ می دهند.

زینه عماد در جشنواره زمستان طنطوره (الشرق الاوسط)

برنامه های تفریحی دیگری در قالب جشن طنطوره و کنسرت آهنگ های کلاسیک در هگرا با نور شمع و کنسرت ارکستر ملی سوئیس در تالار مرایا و غیره برای بازدید کنندگان و مهمانان در العلا تدارک دیده شده است.هتل بانیان تری العلا؛ مهمان نوازی منحصر به فرد در گستره تاریخ


ویلایی رو به مناظر طبیعی زیبا (الشرق الاوسط)
ویلایی رو به مناظر طبیعی زیبا (الشرق الاوسط)
TT

هتل بانیان تری العلا؛ مهمان نوازی منحصر به فرد در گستره تاریخ


ویلایی رو به مناظر طبیعی زیبا (الشرق الاوسط)
ویلایی رو به مناظر طبیعی زیبا (الشرق الاوسط)

استان العلا تاریخ و فرهنگ و تفریح را در یک منطقه بیابانی زیبا و پر از ناهمواری های طبیعی و آثار تاریخی شگفت انگیز چندین میلیون ساله یکجا جمع کرده و به مقصد گردشگران از تمام کشورها تبدیل شده است.
هتل بانیان تری العلا اخیرا افتتاح شده که مجموعه ای از ویلاهای لوکس را در برمی گیرد. این ویلاها بر اساس معماری خیمه های عربی و با الهام از جنبه بادیه نشین گونه هنر معماری نبطی ساخته شده اند تا به بانیان تری العلا رنگ و بوی بومی بدهد. این هتل طوری طراحی شده که مهمانان آن از کلیه خدمات و امکانات لوکس برخوردار باشند.

بانیان تری مکانی آرام در مقصد گردشگری جذاب در سعودی (الشرق الاوسط)

بانیان تری العلا در دل کویر با استانداردهای هتل های لوکس ساخته شده است. این اقامتگاه بیابانی پنج ستاره در یکی از هیجان انگیزترین و جذاب ترین مقاصد گردشگری دنیا واقع شده و محوطه ای الهام گرفته از مناطق جذاب اطراف دره عشار بوده که مهمانانش از مناظر زیبا مثل شن های روان امتداد یافته تا شیب های تند ماسه سنگ ها و سازه های سنگی صعب العبور لذت می برند.

این اقامتگاه مجلل یک مجموعه سلامت با خدمات درمانی متعدد دارد (الشرق الاوسط)

مهمانان این خلوتگاه بیابانی می توانند با برنامه ها و تورهای متعدد و سفرهای ماجراجویانه و هیجان انگیز بخش های جدیدی از میراث تاریخی استان العلا را کشف کنند. این تورها هر کدام گوشه ای از پیشینه و قدمت تاریخی استان العلا و ساکنانش در طول تاریخ را نشان می دهند.
این اقامتگاه لوکس دو رستوران دارد؛ رستوران تایلندی معروف «زعفران» Saffron با غذاهای مدرن با کیفیت و رستوران Harrat که علاوه بر غذاهای محلی همه جنبه های فرهنگی و هنری و صنایع دستی بومی منطقه را به نمایش می گذارد.
اقامتگاه لوکس بانیان تری همچنین یک مرکز اسپا و سلامت آسیایی و بومی با خدمات رفاهی بسیار مجلل دارد.

اقامتگاه بانیان العلا چندین مجتمع بزرگ ویلایی لوکس از جمله ویلاهای یک اتاق خوابه با استخر و ویلاهای دو اتاق خوابه و ویلاهای لوکس سه اتاق خوابه با حفظ امنیت و حریم خصوصی و آرامش مهمانان دارد.

رستورانی که با الهام از محیط این اقامتگاه غذاهای محلی سرو می کند (الشرق الاوسط)

بانيان تری العلا اقامت لوکس در فضای آرام را فراهم می کند و مهمانان می توانند در این مجموعه لوکس در کلاس های یوگا شرکت کنند و از انواع روش های مدیتیشن درمانی رایگان برخوردار شوند.
رستورانی که با الهام از محیط این اقامتگاه غذاهای محلی سرو می کند (الشرق الاوسط)

مسئولان این هتل بیابانی عمدتا بر روی ارایه برنامه های منحصر به فرد برای یک آغاز تازه تمرکز دارند. بانیان تری العلا موقعیت جغرافیایی بی نظیری در دره عشار دارد و تالارهای متعددی برای برگزاری مراسم ازدواج مجلل و میزبانی رویدادهای اجتماعی طبق ذوق و سلیقه مهمانان را در خود جای داده است.

ویلای ۳ اتاق خوابه (الشرق الاوسط)

گفتنی است که شهر العلا در سعودی در گزارش سازمان جهانی گردشگری در فهرست پرتوریستی ترین شهرهای دنیا صدر نشین شد. این گزارش همچنین افزود العلا محوطه ای فوق العاده و بی نظیر برای میراث طبیعی و بشریت با قدمت چندین هزار ساله است.

بانیان تری مکانی آرام در مقصد گردشگری جذاب در سعودی (الشرق الاوسط)

سازمان جهانی گردشگری خاطر نشان کرد که العلا با کوه های بلند و بیش از ۹۰۰ تاسیسات و آموزشگاه کوزه گری و جواهر سازی و صنایع دستی محلی به مقصد اصلی گردشگری در سعودی تبدیل شده است