برگزاری کارگاه تقویت گردشگری به ریاست ولیعهد سعودی

برگزاری کارگاه تقویت گردشگری به ریاست ولیعهد سعودی

جمعه, 8 فوریه, 2019 - 17:00
شورای امور اقتصادی و توسعۀ سعودی روز چهارشنبه کارگاهی را در منطقۀ الطریف در استان تاریخی الدرعیه تحت عنوان «سخن گردشگری» برگزار کرد که شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی ریاست آن را بر عهده داشت.

به گزارش الشرق الاوسط، این کارگاه دربارۀ دیدگاه‌ها و  روند بخش گردشگری در پادشاهی سعودی هم‌سو با «چشم‌‌انداز 2030» بود.

این کارگاه که با همت سازمان کل گردشگری و میراث فرهنگی سعودی برگزار شد بر سه محور اصلی استوار بود که شامل مرور کلی صنعت گردشگری در سطح جهانی و داخلی، بررسی اهداف بخش گردشگری سعودی و شریکان مربوطه در امور اجرایی بود.

در این کارگاه همچنین صنعت جهانی بررسی شد و احتمالات رشد بخش گردشگری، درآمدهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و نقش بخش گردشگری در خلق فرصت‌های سرمایه‌گذاری جهانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

از دیگر موضوعاتی که در این کارگاه مورد مذاکره قرار گرفت؛ تحلیل فرصت‌های ملی در بخش گردشگری بود که جایگاه سعودی در این بخش را در سطح جهانی تقویت می‌کند و شامل مبانی بخش گردشگری موفق، تشخیص فرصت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری ملی و تجزیه و تحلیل مدیریت، استراتژی  این بخش، قانون، استانداردها و افرایش آگاهی گردشگری بود.

 این در حالی است که سعودی در حال تقویت استفادۀ خود از زیرساخت‌ها، مکان‌های تاریخی و تنوع جغرافیای‌اش از طریق تلاش‌های فراوان برای تنوع اقتصادی، خلق فرصت‌های کاری و ایجاد جذابیت بیشتر در ساخت نقشۀ گردشگری است.

در این راستا، احمد الخطیب رئیس هیئت مدیرۀ سازمان کل گردشگری و میراث ملی سعودی تأکید کرده بود که سعودی امسال و سال دیگر شاهد پروژه‌ها و برنامه‌های گردشگری بزرگ با حمایت خادم حرمین شریفین و ولیعهد سعودی است که در تحول کشور به عنوان یک قطب گردشگری اقلیمی و جهانی نقش دارد.

الخطیب همچنین عنوان کرده بود که در دورۀ آتی تحول مهمی در بخش گردشگری سعودی رخ می‌دهد که عنصری اصلی در «چشم‌انداز 2030» است.

بنابر اظهارات وی نقش سازمان گردشگری در سازماندی و توسعۀ صنعت گردشگری به عنوان عاملی مهم در اقتصاد ملی، یکی از گزینه‌های اصلی برای جایگزینی نفت و بخش ویژه‌ای در خلق فرصت‌های شغلی بسیار مهم است.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای