ریا الحسن وزیر کشور لبنان شد و وعده ثبات امنیتی را داد

ریا الحسن وزیر کشور لبنان شد و وعده ثبات امنیتی را داد

المشنوق: باور کردنی نیست که الحریری اعتمادش نسبت به من را از دست داده است
چهارشنبه, 6 فوریه, 2019 - 18:30
در چارچوب مراسم تودیع و معارفه وزیران دولت جدید لبنان، ریا الحسن وزیر کشور وشهرداری‌ها به طور رسمی مسئولیت تصدی این وزارت را از وزیر کنونی، نهاد المشنوق تحویل گرفت. المشنوق درباره وزیر جایگزین خود گفت: «الحسن برای لبنان و لبنانی‌ها غرورآفرین است چراکه اولین وزیر زن  است که دو وزرات کلیدی را به دست می‌گیرد و همچنین اولین زن در جهان عرب است که به عنوان وزیر کشور معرفی می‌شود».  

 

المشنوق در آخرین روز خود در وزارتخانه، با اظهار نظرات سیاسی درباره مخالفان و موافقان، از  موفقیت‌های خود سخن به میان آورد و گفت: «من از دروازه مبارزه با تروریسم به این وزارت وارد شدم و اکنون از دروازه امنیت وثبات خارج می‌شوم».

 

وی از مشکلاتی که در دوران تصدی پست وزارت کشور با آن رو به رو شده بود گلایه کرد و افزود: «برخی به من می‌گویند که سعد حریری نخست‌وزیر کشور اعتمادش نسبت به تو را از دست داده است، اما من این گفته‌ها را باور ندارم».

 

المشنوق ضمن ابراز هراس خود نسبت به رژیم سوریه تاکید کرد: «کسانی که در حال شرط بندی بر سر رژیم سوریه هستند و با آن همراهی می‌کنند، این کشور را به سمت درگیری‌های سیاسی بیشتری سوق می‌دهند، و باید به دولت کنونی به دیده دروازه‌ امید و نوید برای لبنان بنگرند».

 

وی گفت: «من می‌ترسم که طوفان‌هایی که در خاورمیانه یر می‌خیزند، مقدمه‌ای برای یک طوفان بزرگ است که بسیاری از قوانین اساسی، امنیت و صلح ملی را به همراه خواهد برد».

 

از سوی دیگر، الحسن وزیر کشور تازه معرفی شده به تشریح برنامه عملی خود در این وزارتخانه پرداخت و تأکید کرد که برای تقویت همکاری برای تضمین ایجاد هماهنگی پیوسته و ثبات امنیتی کشور تلاش خواهد کرد. 

 

همچنین در سخنان خود به «سخت ترین» مسئله یعنی موضوع زندان‌ها، و حفظ حق و کرامت زندانیان اشاره کرد و گفت: «ما فراموش می‌کنیم که هدف از زندان‌ها بازسازی زندانیان است... من تلاش می‌کنم با جذب سرمایه گذاری بتوانیم وضع و واقعیت زندان‌ها و حمایت از حقوق و کرامت زندانیان را تغییر دهیم».

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای