«داعش» سوریه در تیررس توپخانه فرانسه در عراق

«داعش» سوریه در تیررس توپخانه فرانسه در عراق

سه شنبه, 12 فوریه, 2019 - 10:30

در عمق صحرای عراق ۳ توپخانه فرانسه آخرین پناهگاه افراد مسلح داعش در سوریه را مورد هدف قرار دادند. این پناهگاه در غرب منطقه به سمت مرز سوریه در فاصله سه کیلومتری صحرای عراق قرار دارد.

لحظاتی بعد هواپیماهای جنگی به پرواز درآمدند و صدای انفجار و دود در سوریه مشاهده شد.

به گزارش الشرق الاوسط، سرهنگ فرانسوا ریجس لیگریه فرمانده نیروی توپخانه فرانسه که از ارتش عراق و نیروهای دموکراتیک سوریه در جنگ علیه «داعش» حمایت می‌کند، با اشاره به امتداد صحرا گفت: «ما در اینجا حداقل در ۱۰ کیلومتری خط مقدم جبهه هستیم. در حال حاضر ۱۸۰ توپ با عیار ۱۵۵ میلی‌متر در ۳ توپخانه با برد ۴۰ کیلومتر آماده داریم».

نیروهای دموکراتیک پس از ۱۰ روز توقف دو روز پیش از آخرین نبرد برای نابودی سازمان تروریستی داعش و بازپس‌گیری آخرین پناهگاه آنها در شهر الباغوز و اطراف آن خبر دادند.

نیروهای دموکراتیک سوریه ائتلافی از مبارزان عرب و کرد است که از سوی ائتلاف بین‌المللی علیه «داعش» به رهبری واشینگتن حمایت می‌شود.

فلورانس بارلی وزیر دفاع فرانسه در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: «پایان داعش نزدیک است. اکنون تروریست‌ها رهبری ندارند و آشفته و در معرض شکست قرار دارند».

فرانسوا ریجس لیگریه تأکید کرد: «تنها چند صد تن از عناصر داعش در الباغوز وجود دارند».

ستوان والنتین (۲۷ ساله) که اخیراً از مدرسه مشهور نظامی سن سیر فارغ‌التحصیل شده نیز گفت: «در پایان سال ۲۰۱۸ طرح و فعالیت ما بسیار شدید بود و کمتر می‌توانستیم بخوابیم و علی‌رغم حفاظت شدید، نظامیان در معرض تجارب سختی قرار گرفتند».

وزیر دفاع فرانسه افزود: «فرانسه ۱۵۰۰ حمله هوایی انجام داده و ۱۸ هزار توپ را در جنگ با افراط گرایان مسلح پرتاب کردند. هدف ما نابودی کامل «داعش» و جلوگیری از شکل‌گیری مجدد آن و حفظ منطقه از بی‌ثباتی است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای