اوپک پیش‌بینی خود را برای تقاضای نفت در 2019 کاهش داد

اوپک پیش‌بینی خود را برای تقاضای نفت در 2019 کاهش داد

افزایش بهای نفت پس از اظهارات الفالح درباره کاهش تولید؛ روسیه به توافق «اوپک» پایبند است
چهارشنبه, 13 فوریه, 2019 - 23:00

اوپک روز گذشته (سه شنبه) پیش‌بینی‌های خود را برای تقاضای جهانی نفت در سال 2019 کاهش داد. این سازمان دلایل پیش‌بینی‌های خود را کاهش اقتصادهای جهان و احتمال رشد سریع عرضه نفت رقبا اعلام کرده است.

به گزارش الشرق الاوسط، این دلایل نشان‌دهنده حجم چالش‌های روبروی این سازمان برای جلوگیری از تراکم عرضه نفت است که خود به عنوان عاملی جدید برای کاهش تولید نفت به شمار می‌رود.   

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در گزارش ماهانه خود پیش‌بینی خود برای رشد اقتصادی در سال 2019 را کاهش داد و گفت که تقاضا برای نفت خام آن، به 30.59 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت و از پیش‌بینی‌های ماه گذشته، 240 هزار بشکه در روز کمتر است.

سازمان اوپک، روسیه و دیگر تولیدکنندگان غیر اعضای آن در دسامبر 2018 توافق کردند تا از اول ژانویه عرضه خود را 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش دهند تا از مازاد امدادهای نفتی جلوگیری کند. سهم اوپک نیز از این کاهش تقریبا 800 هزار بشکه در روز است.

قیمت نفت، روز گذشته به دلیل کاهش تولیدات اوپک در بازار حدود 2 درصد افزایش یافت. از سوی دیگر کشور سعودی گفته است، علیرغم تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا، تولید خود را بیش از نیم میلیون بشکه در روز افزایش می‌دهد.

از سوی دیگر، کاخ کرملین تأیید کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به توافق «اوپک +» درباره سهمیه تولید نفت، «پایبند» است، این در حالی است که هیچ بحثی در مورد تشکیل «ائتلافی» با اوپک وجود ندارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای