​۲۵ حوثی در اسارت قبایل حجور؛ درگیری‌ها به عمران رسید

​۲۵ حوثی در اسارت قبایل حجور؛ درگیری‌ها به عمران رسید

پنجشنبه, 14 فوریه, 2019 - 23:30

درگیری‌های قبایل حجور با شبه‌نظامیان حوثی در شهرستان «کشر» در استان حجه روز گذشته در میان مقاومت مردان این قبایل و همراهی نیروی هوایی ائتلاف حمایت از دولت مشروع یمن وارد روز بیستم خود شد و تجهیزات نظامی و سلاح سنگین حوثی‌ها را مورد هدف قرار دادند.

به گزارش «الشرق الاوسط» به نقل از منابع قبیله‌ای مردان قبایل حجور پس از آزادسازی پایگاه‌های کوهستانی استراتژیک در منطقه «العبیسه» واقع در شرق شهرستان کشر ۲۵ حوثی را به اسارت گرفتند.

این درگیری‌ها روز گذشته به سوی شرق پیشروی کرده و پس از مداخله قبایل منطقه، به اولین شهرستان‌های استان عمران رسید.

به گزارش منابع، افراد مسلح قبایل «ذو سوده و ذو نحزه» در شهرستان قفله عذر روز گذشته و پیش از آغاز درگیری‌ها در منطقه، مانع پیشروی دو خودروی نظامی شبه نظامیان به سمت غرب شدند تا نتوانند برای حمایت از شبه نظامیان وارد منطقه العبیسه شوند.

گفتنی است همزمان با ادامه بمباران منطقه العبیسه توسط حوثی‌ها برای تسلط مجدد بر مناطق کوهستانی که در روزهای گذشته از دست داده بودند، ۵ شبه نظامی کشته شدند.

منابع میدانی به «الشرق الاوسط» گزارش دادند: «در میان بمباران شدید حوثی‌ها و تلاش آنها برای تسلط بر کوه‌های الشاحی و الحوج، هواپیماهای ائتلاف حمایت از دولت مشروع، پایگاه‌های حوثی در منطقه «المندله» را مورد هدف قرار دادند».

شیخ ابو مسلم الزعکری رهبر مقاومت قبیله‌ای در حجور در «فیسبوک» خود نوشت: «مردان قبایل با شجاعت در مقابل بمباران شبه نظامیان در کوه‌های الشاحی و الحوج ایستادگی کردند».

به گزارش منابع قبیله‌ای حوثی‌ها سعی دارند عناصر خود را در شهرستان «کشر» بسیج کنند تا مناطق قبایل حجور را از هر طرف محاصره کنند، اما رهبران قبایل تا کنون برنامه آنها برای حمله همه‌جانبه به شهرستان را دچار مشکل کرده‌اند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای