تأسیس صندوق توسعهٔ بخش‌های دفاعی و امنیتی در امارات با سرمایهٔ ۶۸۰ میلیون دلار

تأسیس صندوق توسعهٔ بخش‌های دفاعی و امنیتی در امارات با سرمایهٔ ۶۸۰ میلیون دلار

هدف از تأسیس این صندق مشارکت در توسعهٔ اقتصادی است
جمعه, 15 فوریه, 2019 - 00:15

شورای تعادل اقتصادی امارات (توازن) روز گذشته از راه‌اندازی صندوق توسعهٔ بخش‌های دفاعی و امنیتی با ارزش ۶۸۰ میلیون دلار خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط، هدف از تأسیس این صندق مشارکت در توانمندسازی بخش امنیت و دفاع و توسعهٔ مشارکت آنها در عملیات توسعهٔ اقتصادی کشور است.

قرار است این صندوق در نمایشگاه و همایش دفاع ملی «آیدیکس ۲۰۱۹» که یکشنبه آینده آغاز به کار می‌کند، از اقدامات و پروژه‌های تأمین مالی و سرمایه‌گذاری مختلف خود رونمایی کند.

عبدالله الجعبری مدیر اجرایی این صندوق عنوان کرد که این صندوق بر سه محور اصلی استوار است که عبارتند از: سرمایه‌گذاری در تکنولوژی استراتژیکی و مالکیت فکری، تقویت ابتکار و قدرت‌های صنعتی، توسعهٔ پروژه‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط فعال در دو بخش دفاعی و امنیتی.

وی اظهار کرد مکانیزم این صندوق بر دو روش سرمایه‌گذاری و تأمین مالی استوار است، برنامه‌های تأمین مالی در فصل چهارم سال جاری شروع شده و شرایط تأمین مالی کل پروژه اعلام خواهد شد.

وی تأکید کرد سرمایه‌گذاری‌های صندوق و تأمین‌های مالی آن بر پایهٔ اهمیت استراتژیک پروژه، منفعت اقتصادی و تأثیر توسعه‌ای آن بر افراد و اقتصاد ملی است.

وی افزود: این صندق به شرکت‌های ذی‌نفع بسته‌ای از تسهیلات ارائه می‌دهد که شامل وام‌های تسهیلی و پاداش‌های تشویقی است.

وی در پایان گفت: این صندوق کار آزمایشی روی برنامه‌های خود را در سال ۲۰۱۸ آغاز کرد و در ۵ سال آینده تعدادی برنامهٔ استراتژیک خواهد داشت که در فراهم کردن نیازهای فنی و تکنولوژی ارگان‌های ذیربط نقش خواهد داشت.

گفتنی است، هدف از این تلاش‌ها ایجاد بخش دفاعی و امنیتی فعال است که در نهضت اقتصادی حکومت نقش داشته باشد، همچنین باعث تقویت جایگاه صنعتی امارات شود و در دستیابی به یک اقتصاد ملی رقابتی مبتنی بر دانش، نوآوری و برنامه‌های کاربردی فناوری آینده نقش داشته باشد و باعث تقویت قدرت اقتصاد ملی در جذب سرمایه‌های مستقیم خارجی شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای