ایران پاکستان را به دست داشتن در حمله علیه «سپاه» متهم کرد

ایران پاکستان را به دست داشتن در حمله علیه «سپاه» متهم کرد

شنبه, 16 فوریه, 2019 - 15:00

محمدعلی جعفری فرمانده «سپاه پاسداران» ایران، نیروهای امنیتی پاکستان را به حمایت گروه‌های مسلح مسئول کشته‌شدن ۲۷ نفر از نیروهای سپاه متهم کرد. 

به گزارش الشرق الاوسط، جعفری در سخنانی که امروز شنبه توسط تلویزیون رسمی ایران پخش شد، گفت: «دولت پاکستان که این ضدانقلاب‌ها و عناصر خطرناک برای اسلام را پناه داده و می‌داند محلشان کجاست و اینها تحت حمایت نیروهای امنیتی پاکستان هستند، باید نسبت به این جنایتی که صورت گرفته، پاسخگوی قطعی باشد.».

اشاره او به گروه «جیش العدل» است که ساعاتی پس از این حمله مسئولیت آن را برعهده گرفت.

چهارشنبه شب گذشته، به اتوبوس حامل پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان حمله انتحاری شد. 

به گفته خبرگزاری «تسنیم» وابسته به سپاه، در جریان حمله انتحاری به این اتوبوس، دست‌کم ۲۷ تن از سرنشینان اتوبوس کشته شدند. 

پس از آنکه خبرگزاری دولتی «ایرنا» به نقل از یک منبع آگاه تعداد کشته شدگان را ۲۰ نفر و زخمی شدگان را ۲۰ نفر اعلام کرده بود. پس از آن گروه بلوچی «جیش العدل» از طریق کانال خود در تلگرام مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

اخبار ضد و نقیضی دربارهٔ علت انفجار در لحظات اولیه منتشر شد، پیش از آنکه «سپاه» رسماً بیانیه منتشر کند.

به گفته «ایرنا» یک فرد انتحاری، ماشین پر از مواد منفجره در نزدیکی اتوبوسی وابسته به سپاه در محور خاش - زاهدان را منفجر کرد.

در استان سیستان و بلوچستان همسایه افغانستان و پاکستان، درگیری‌های خونینی به صورت مرتب میان نیروهای نظام ایران و گروه‌های مخالف حضور این نیروها در این بلوچستان رخ می‌دهد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای