سازمان ملل: افزایش خشونت اسرائیل علیه فلسطینی‌ها در 2019

سازمان ملل: افزایش خشونت اسرائیل علیه فلسطینی‌ها در 2019

قتل، کشتار، قلع و قمع درختان، از بین بردن زمین و تخریب ساختمان‌ها
یکشنبه, 17 فوریه, 2019 - 07:45
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه وابسته به سازمان ملل در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، گزارشی درباره افزایش حملات ارتش اسرائیل و مهاجران علیه شهروندان غیرنظامی فلسطینی در اوائل سال جاری منتشر کرده است.

به گزارش الشرق الاوسط، در این گزارش با عنوان «حمایت از شهروندان غیرنظامی» که دوره بین 29 ژانویه (9 بهمن) تا 11 فوریه (22 بهمن) را بررسی می‌کند، آمده است: «نیروهای اسرائیلی در تظاهرات روز سرزمین (تظاهرات بازگشت) در نوار غزه دو کودک فلسطینی را به قتل رساندند، علاوه بر این دو فلسطینی دیگر در اثر اصابات وارده جان باختند، کما اینکه 530 شخص دیگر نیز مجروح شدند».

بر اساس این گزارش و طبق اعلام سازمان‌های حقوق بشر این دو حادثه در فاصله 60 و 250 متری از حصار رخ داد و جوانان فلسطینی هیچ تهدید و خطری برای نیروهای اسرائیلی ایجاد نکرده بودند‌. به این ترتیب تعداد فلسطینی‌هایی که در این اعتراضات و از مارس 2018 کشته شده‌اند به 263 نفر رسیده که 49 تای آنها کودکان بودند.

این گزارش از 40 حمله دیگر خارج از این تظاهرات خبر داده است که نیروهای اسرائیلی مناطق محدود شده به سوی دریا و زمین را مورد هدف قرار دادند. 

علاوه بر این با ورود به غزه دست به عملیات حفاری در نزدیکی حصار مرزی زدند.

طبق گزارش سازمان ملل نیروهای اسرائیلی از آغاز سال جاری 3 فلسطینی از جمله یک کودک را در کرانه غربی به قتل رساندند و 35 شخص دیگر من جمله 11 کودک را در تظاهرات و درگیری در کرانه غربی، مجروح کردند.

نیروهای اسرائیل همچنین حداقل 68 پست ایست بازرسی جدید را ایجاد کردند که این عدد در مقایسه با میانگین هفتگی که در سال 2018 ثبت شده بود به میزان 110 درصد افزایش یافته است.

آنها همچنین 15 ساختمان در بین المقدس شرقی و منطقه (ج) را به بهانه نداشتن پروانه ساخت تخریب کرده و 39 فلسطینی را آواره کردند.

 در مجموع اسرائیل از آغاز 2019، 48 ساختمان را تخریب و یا مصادره کرده است. کما اینکه حدود 500 درخت را از بین برده و 4 دونم زمین زراعی را تخریب و به شبک آبیاری آن آسیب وارد کردند و 1250 درخت دیگر متعلق به فلسطینی‌ها در روستای صافا (الخلیل) را در 22 ژانویه (2 بهمن) از بین بردند.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای