اخبار ضد و نقیض دربارهٔ محاصره ابوبکر بغدادی

اخبار ضد و نقیض دربارهٔ محاصره ابوبکر بغدادی

یکشنبه, 17 فوریه, 2019 - 13:15
یک منبع امنیتی عراق احتمال داد که ابوبکر البغدادی سرکرده گروه داعش و پنج نفر از «وزرای» دولت خوانده آن در منطقه ای کوچک در نزدیکی مرزهای عراق و سوریه تحت محاصره قرار دارند.

به گزارش الشرق الاوسط، این منبع روز شنبه در اظهاراتی به رسانه‌ها گفت: نیروهای آمریکایی تعدادی از سرکردگان داعش را محاصره کرده که احتمال می‌رود که ابوبکر بغدادی جزو آنها باشد.

او توضیح داد: این مکان در یک منطقه کوچک در دیرالزور که مساحت آن حدود هفت کیلومتر مربع است. این منطقه در مجاورت با مرزهای عراق قرار دارد.

به گفته او، نیروهای عراقی اوضاع را زیر نظر دارند. آنها آماده هرگونه رویارویی با تحولاتی که ممکن است رخ دهد، هستند.

در همین راستا، یحیی رسول سخنگوی عملیات مشترک عراق گفت: در صورتی که ما مخفیگاه ابوبکر بغدادی را پیدا کنیم، آن را هدف قرار می‌دهیم و وی را از بین می‌بریم.

هشام الهاشمی کارشناس مسائل امنیتی عراق می‌گوید: البغدادی در بادیه شام منطقه ای بین عراق و سوریه متواری شده‌است و میان البعاج (در شمال غرب عراق) و هجین در سوریه تردد می‌کند.

نیروهای سوریه دموکراتیک با حمایت ائتلاف بین‌المللی ضد داعش شهرک هجین در کرانه شرقی رود فرات در سوریه را آزاد کردند.

در روزهای گذشته روزنامه گاردین در گزارشی از تلاش برای کودتا علیه ابوبکر بغدادی از سوی عناصر خارجی داعش در داخل آخرین مقر این گروه در شمال سوریه خبر داد که طی آن همه کودتاچیان کشته شدند و این تلاش ناکام ماند.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای